۳ کارگر پلی اکریل اصفهان با قرار بازداشت روانه زندان شدند

از ۶ کارگر پلی اکریل اصفهان که روز گذشته بعد از احضار به پلیس امنیت به صورت موقت بازداشت شده بودند ، سه نفر با قرار بازداشت روانه زندان شده و سه نفر دیگر با قرار وثیقه آزاد شدند.

به گزارش امید به نقل از پویش گفت: از میان آقایان «صفایی»، «مسعود فتاحی»، «سیروس پیام منی»، «احمد صابری»، «عباس حقیقی» و «جواد لطفی» که روز گذشته از سوی پلیس امنیت شهرستان مبارکه احضار شده و سپس به صورت موقت بازداشت شده بودند ، آقایان صابری، حقیقی و لطفی با قرار بازداشت به زندان «دستگرد» در ۱۳ کیلومتری شمال شهر اصفهان منتقل شده و سه نفر دیگر آزاد شدند.

وی ادامه داد: کارگران بازداشت شده پیش‌تر در تاریخ ۳۰ آبان ماه همزمان با شروع دور دوم اعتراضات کارگران پلی اکریل اصفهان نیز بازداشت شده بودند که بعد از یک هفته آزاد شدند.

گفتنی است این ۶ کارگر که دیروز توسط پلیس امنیت شهرستان مبارکه احضار شده بودند، پس از مراجعه به این نهاد نظارتی به دادستانی منتقل شده و شب گذشته را در کلانتری ۱۱ مبارکه سپری کردند.

از علت بازداشت این افراد هنوز اطلاعی در دست نیست اما گمان می‌رود بازداشت آن‌ها با تحصن کارگران پلی اکریل اصفهان در اعتراض به تعطیلی «اکریلیک ۲» در تاریخ ۳۰ دی ماه مرتبط باشد.

آقای لطفی از بازداشت‌شدگان ، روز گذشته در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور از وی خواست تا صدای اعتراض کارگران پلی اکریل را بشنود و تاکید کرد که کارگران پس از گذشت حدود سه ماه از اعتراضات صنفی و خود جوش، هنور تهدید می‌شوند.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید