یادبود سی وچهارمین سالگرد شهادت آیت‌الله بهشتی و شهدای هفتم تیر در کانون توحید

مراسم بزرگداشت سی و چهارمین سالگرد حادثه تروریستی هفتم تیر و شهادت مظلومانه شهید آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از اعضای حزب جمهوری اسلامی، شامگاه شنبه برگزار می‌شود.

به گزارش امید، این مراسم، ششم تیرماه مصادف با دهم ماه مبارک رمضان از ساعت ۱۹ تا ۲۰:۳۰ در کانون توحید برگزار می‌شود و حجت‌الاسلام محمد سروش محلاتی در آن سخنرانی می‌کند.

پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد نشر آثار و اندیشه‌های شهید آیت‌الله دکتر بهشتی، با صدور اطلاعیه‌ای به همین مناسبت آورده است:

«پس از شش سال وقفه در برگزاری گرامیداشت یاد آن شهیدان، مراسم بزرگداشت سی و چهارمین سالگرد شهادت مظلومانه شهید آیت‌الله دکتر بهشتی و 72 تن از شهدای سربلند و سرافراز میهن در فاجعه انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی شنبه 6 تیرماه 1394 مصادف با دهم رمضان المبارک 1436 ه.ق از ساعت 19 تا 20:30 در کانون توحید برگزار می‌گردد.

برگزاری مراسم گرامیداشت یاد و راه و مرام شخصیت های بزرگ و سازنده و مربیان آگاه عصر، همواره از اصول مهم و اساسی تشویق به راه آنان و احیای سنت و سیره ایشان بوده و هست؛ بویژه اینکه این بزرگداشت برای مربیان و عالمان بزرگی باشد که زندگی ظاهری شان با شهادت در راه احیای سنن پاک و جاودانه الهی و تحکیم بنای توحید و اخلاق و آزادی و عدالت و برابری در جامعه اسلامی پایان پذیرفته است.

پس از تیرماه خونین سال 1360، هفتم تیر هر سال یادآور شهادت و فقدان انسان‌های بزرگی است که آیین ما اسلام و سرزمین ما ایران مرهون فداکاری و مجاهدات بی‌دریغ آنان است؛ شهید دکتر بهشتی، مدیر و معلم انسان‌ساز و عالم نواندیش و اسلام‌شناس بزرگ معاصر و شهدای گرانقدر هفتم تیر 1360 در دفتر حزب جمهوری اسلامی.

اکنون و پس از شش سال وقفه در برگزاری گرامیداشت یاد آن شهیدان، مراسم بزرگداشت سی و چهارمین سالگرد شهادت مظلومانه شهید آیت‌الله دکتر بهشتی و 72 تن از شهدای سربلند و سرافراز میهن در فاجعه انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی برگزار می‌گردد.»

کانون توحید در میدان توحید، خیابان پرچم واقع است.

افزودن نظر جدید