گفت‌وگوی عارف با فرمانده سپاه محمد رسول الله، وزرای علوم و آموزش و پرورش در خصوص اقدامات انجام شده برای مقابله با کرونا

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در تماس های جداگانه با فرمانده سپاه محمدرسول الله تهران بزرگ ،وزرای علوم و آموزش و پرورش درخصوص آخرین تدابیر اتخاذ شده درباره مسئولیتهای مختلف درخصوص شرایط ویژه کشور بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

به گزارش امیدنامه ،دکتر محمدرضا عارف در تماس تلفنی با سردار یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ با تبریک روز پاسدار و قدردانی از تلاشهای سپاه پاسداران و بسیج در کمک به ستاد مقابله با کرونا ،تصریح کرد: ما در کشورمان از بدو پیروزی انقلاب اسلامی با بحران ها و بلایای مختلف رو به رو بوده ایم و تجارب ارزنده ای در مدیریت بحران داریم.بخصوص در زمان جنگ تحمیلی که دولت و نیروهای نظامی در کنار هم توانستند بر مشکلات فائق شوند و به همین دلیل می توانیم با همکاری مردم خوب کشورمان از این بحران نیز عبور کنیم.

وی بر لزوم همکاری شهروندان با تصمیمات اتخاذ شده ستاد مقابله با کرونا برای حفظ سلامت مردم تاکید کرد و گفت: سپاه و ارتش با برپایی بیمارستان های صحرایی و ضدعفونی کردن معابر و دیگر اقداماتی که برای سلامتی مردم انجام داده اند کمک شایانی به دولت برای مقابله با کرونا کرده اند و انتظار است این همکاری ها با قوت ادامه داشته باشد.

سردار یزدی نیز ضمن قدردانی از تماس دکتر عارف گزارشی از اقدامات انجام شده توسط سپاه محمدرسول الله تهران برای مقابله با کرونا ارائه کرد.

محمدرضا عارف همچنین در تماس تلفنی با منصور غلامی ،وزیر علوم،تحقیقات و فناوری از روند آموزش مجازی در دوران کرونا برای دانشجویان کسب اطلاع کرد که وزیر علوم از موفقیت آمیز بودن این سبک آموزش بویژه در دوران تحصیلات تکمیلی و در دانشگاه های بزرگ خبر داد.

رئیس فراکسیون امید همچنین بر لزوم برنامه ریزی مدون از سوی وزارت علوم برای برگزاری کنکور و روزهای بعد از کرونا تاکید کرد.

عارف همچنین در تماس تلفنی با محسن حاجی میرزایی ،وزیر آموزش و پرورش از همراهی بسیار خوب معلمان در آموزش مجازی به دانش آموزان قدردانی کرد .

وزیر آموزش و پرورش نیز از استقبال چشم گیر معلمان از آموزش مجازی خبر داد و گفت در حال برنامه ریزی برای ایجاد یک شبکه آموزش مجازی هستیم که به زودی از این شبکه رونمایی خواهیم کرد.

افزودن نظر جدید