گزارشی از جزییات دیدار نوروزی عارف با لاریجانی:تشکیل کمیته مشترک برای طرح گفت وگوی ملی

 محمدرضا عارف به سیاق گذشته بعد از سال جدید به دیدار نوروزی با شخصیتهای سیاسی کشور رفت.او هفته گذشته در نیاوران دو دیدار داشت.اول با سید محمد خاتمی دیدار کرد و سال جدید را به او تبریک گفت.دیداری در فضای صمیمی که صحبت از مسایل مهم روز محور آن بود.بعد از دیدار با خاتمی،رئیس فراکسیون امید به جماران رفت و با سید حسن خمینی دیدار کرد.رئیس فراکسیون امید احترام به بیت امام را فارغ از مسائل سنی می‌داند و هرساله بعد از سال جدید با سید حسن خمینی دیدار می‌کند دیداری که بیشتر از آنکه سیاسی باشد اخلاقی و عاطفی است.

  

ر.وز گذشته نیز در بهارستان،رئیس فراکسیون امید با علی لاریجانی دیدار کرد.دیداری که سایت شخصی رئیس مجلس آن را با انتشار عکسی خبری کرد.

بعد از انتخابات هیات رئیسه مجلس در سال گذشته ،علی لاریجانی به منزل محمدرضا عارف رفت تا از رویکرد اخلاقی وی تقدیر و تشکر کند.

روز گذشته اما عارف در دفتر لاریجانی با او ملاقات کرد .دیداری که در فضای دوستانه و صمیمی برگزار شد.عمده سخنان رد و بدل شده در این دیدار حول محور فعالیت‌های درون پارلمانی بود.وضعیت صندوق بازنشستگی،بحران آب،لزوم استفاده از نظرات صاحبنظران در طرح‌ها،لزوم وحدت نظر جریان‌های مختلف داخل مجلس در مسائل ملی،تلاش برای عملیاتی کردن شعار سال بویژه اشغتال جوانان از جمله محورهای مطرح شده در این دیدار بود.

اما یکی از موضوعات مهمی که در این دیدار نوزوی مطرح شد،طرح گفت‌وگوی ملی است که مدتی است فراکسیون امید به دنبال عملیاتی کردن آن است.به همین دلیل لاریجانی ضمن استقبال از این طرح ،تصمیم گرفته شد کمیته‌ای مشترک از سوی عارف و لاریجانی برای موضوع گفت وگوی ملی تشکیل شود.هدف اولیه طرح گفت وگوی ملی نزدیکی جریانات مختلف داخل پارلمان اعلام شده بود.حل برخی از چالش‌های سیاسی نیز یکی دیگر از اهداف گفت وگوی ملی است.با تشکیل کمیته‌ای مشترک بین عارف و لاریجانی برای موضوع گفت وگوی ملی می‌توان امیدوار بود که این طرح در نهایت منجر به تحولاتی در فضای سیاسی کشور شود .

فضای مجلس دهم از زمان تشکیل آن تاکنون نشان داد نمایندگان مجلس  به دنبال مسائل حاشیه‌ای نیستند و فراکسیون امید نیز با طرح گفت وگوی ملی پتانسیل خود را به خوبی به نمایش گذاشت.

افزودن نظر جدید