تحلیل عبدالواحد موسوی لاری از نقش آفرینی عارف در آینده سیاسی ایران:

گرایش مردم به عارف بسیار بیشتر از گذشته است /عارف یک چهره اجتماعی تاثیر گذار است

عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز می‌گوید تاثیرگذاری امروز عارف، بیش از دوران قبل از انتخابات است.

به گزارش امید به نقل از ایسنا،حجت الاسلام  سید عبدالواحد موسوی لاری درباره نقش آفرینی محمدرضا عارف در ساحت سیاسی ایران گفت:آقای عارف در انتخابات ریاست جمهوری 92 یک کار اخلاقی بزرگی انجام داد و در تحولاتی که رخ داد سهم آقای عارف و حرکت اخلاقی که ایشان انجام دادند را نمی‌توان نادیده گرفت. عارف امروز با عارف دیروز خیلی متفاوت است و گرایش مردم به ایشان امروز خیلی بیشتر از گذشته است. در مورد انتخابات ریاست جمهوری نیز باید گفت گرچه آقای عارف با مشورت اصلاح طلبان در عرصه حضور پیدا نکرده بود و کاندیدای آن‌ها نیز نبود مثل آقای روحانی؛ آقای عارف با شعار اصلاح طلبی آمده بود و خود را اصلاح‌طلب می‌دانست اما کاندیدای این جریان نبود. گرچه به صورت طبیعی اگر اصلاح طلبان می‌خواستند بین کسانی که کاندیدا شده بودند فردی را انتخاب کنند، آقای عارف را به دلیل قرابت بیشتری که با آن‌ها داشت، انتخاب می‌کردند.

وی ادامه داد:اینکه آقای عارف در انتخابات آینده چه نقشی داشته باشد، می‌تواند به عنوان کاندیدا حضور داشته باشد یا به عنوان مؤید کاندیداها نقش ایفا کند یا اینکه اصلاً تصمیم بر این بگیرد که یک نهاد مدنی یا تشکلی را ایجاد کند، ولی قطعاً امروز تاثیرگذاری آقای عارف خیلی بیشتر از قبل از انتخابات است.ممکن است همه این‌هایی که گفته می‌شود باشد. ممکن هم هست هیچ کدام نباشد، ولی به نظر من اگر آقای عارف می‌خواست بساطی را برای انتخابات مجلس شورای اسلامی پهن کند، در دولت امکان تحقق این موضوع را بیشتر پیدا می‌کرد تا خارج از دولت. به طور کلی معتقدم اگر ایشان در دولت حضور داشت، نیروی به درد بخوری بود و اکنون نیز که در بیرون از دولت حضور دارد، یک نیروی اجتماعی اثرگذار و مناسب است.

موسوی لاری با بیان اینکه آقای عارف این موضوع را حتماً پذیرفته است که وی در کنار جمع معنا پیدا می‌کند ،اظهار داشت: برخی از کسانی که در پی ایجاد اختلاف در بین اصلاح‌طلبان در شورای شهر هستند و آن ماجرا را نیز بر سر شورای شهر اول ایجاد کردند بدشان نمی‌آید که آقای عارف یک تشکیلات جدا از جمع ایجاد کند ولی خوشبختانه آقای عارف تاکنون خوب عمل کرده و خود را در جمع و کنار جمع به عنوان یک عنصر تاثیرگذار تعریف کرده است و اگر این روند ادامه داشته باشد، قطعاً این تاثیرگذاری ادامه خواهد داشت.

 

افزودن نظر جدید