کیفیت هوای مشهد در وضعیت هشدار

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: با افزایش حجم آلاینده ها، شاخص کیفیت هوای مشهد روز چهارشنبه در هشت ایستگاه سنجش این شهر در وضعیت هشدار قرار گرفت.
 

به گزارش امیدنامه به نقل از ایرنا، حمید صالحی افزود: براساس گزارش های رسیده، آلودگی هوا در ایستگاه های خیام شمالی، شهید مفتح، چمن، سمزقند، خاقانی، تقی آباد، خیام جنوبی و شهید آوینی بیش از حد مجاز است. 

وی اظهار کرد: شاخص کلی کیفیت هوا در ایستگاه خیام شمالی 148، شهید مفتح 144، چمن 140، سمزقند 132، خاقانی 125، تقی آباد 108، خیام جنوبی 108 و شهید آوینی 102 پی.اس.آی است. 

صالحی با اشاره به استقرار 20 ایستگاه سنجش آلودگی در کلانشهر مشهد گفت: کیفیت هوا در سایر ایستگاه های سنجش در وضعیت سالم با کمتر از 100 پی.اس.آی قرار دارد که با افزایش رفت و آمد در سطح شهر آلودگی هوا تا پایان امروز شدت می یابد. 

وی توصیه کرد بیماران قلبی و تنفسی، کودکان، زنان باردار و سایر گروههای آسیب پذیر تا حد امکان از منزل خارج نشوند یا از حضور در مناطق پر رفت و آمد و هسته مرکزی شهر و ایستگاه های آلوده خودداری کرده و عموم مردم نیز فعالیت های ورزشی در فضای باز را به زمان دیگری موکول کنند. 

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد 101 تا 150 پی.اس.آی به معنای وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان است. 

همچنین اعداد بین 151 تا 200 پی.اس.آی حالت هشدار و آلوده برای همه سنین محسوب می شود.

وضعیت هوا با پی.اس.آی بین 200 تا 300 حالت اضطرار و بیشتر از 300 نیز در حالت بحرانی قرار می گیرد. 

روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد رفت و آمد می کنند.

 

افزودن نظر جدید