کلینتون رسما کاندیدای دموکرات‌ها شد

نمایندگان حزب دموکرات آمریکا هیلاری کلینتون را برای انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر در این کشور کاندید کردند.

کلینتون

 

به گزارش امیدنامه به نقل از ایسنا، به این ترتیب هیلاری کلینتون اولین زنی است که کاندیداتوری یک حزب اصلی را در انتخابات سراسری آمریکا به عهده خواهد داشت.

هیأت‌های نمایندگی ۵۰ ایالت آمریکا طی ساعت اخیر مشغول قرائت رأی خود در صحن کنوانسیون ملی حزب دموکرات در فیلادلفیا بودند.

هیلاری کلینتون نیز در پیامی اعلام کرد که مرحله تاریخ زنان آغاز شده است.

وی در یک ویدیوی ضبط شده از نیویورک که به طور مستقیم مقابل نمایندگان حزب دموکرات که بالغ بر 5000 تن بودند،  گفت: امروز روز خوب و زیبایی است همانطور که دیروز نیز خوب و زیبا بود.

وی افزود: نمی‌توانم باور کنم که ما در یک سقف شیشه‌ای یک کار بی‌سابقه کردیم منظور او موانع پنهانی در مسیر حرفه‌ای زنان بود.

کلینتون مقابل نمایندگان حزب دموکرات گفت از همه شما و از تمامی کسانی هم که تلاش کردند تا این مساله ممکن شود تشکر می‌کنم.

نامزد رسمی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: می‌خواهم به دخترانی که شاهد بودند که روز گذشته چه اتفاقی افتاد بگویم که من اولین زنی هستم که پست ریاست‌جمهوری را به دست می‌گیرد اما شاید یکی از شما نفر بعدی باشد.

هواداران برنی سندرز در روز اول همایش حزب دموکرات با هیاهو هنگام سخنرانی هواداران کلینتون در این گردهمایی اخلال ایجاد کردند. با این حال، بی.بی.سی گزارش داد که با حمایت کامل برنی سندرز از هیلاری کلینتون، از مخالفت بعضی از حامیان او با کلینتون در سالن کاسته شد.

این هفته در پی انتشار ای‌میل هایی که نشان می‌داد کمیته ملی حزب دموکرات در انتخابات مقدماتی از کلینتون جانبداری می‌کرده، تنش ها در این حزب بالا گرفت.

 

جو بایدن، معاون اول رئیس‌جمهوری آمریکا روز سه شنبه با بازدید از محل برگزاری کنوانسیون، این ایده را که هواداران سندرز به دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان رای خواهند داد، رد کرد.

 

افزودن نظر جدید