کشورهای منطقه با پولی که در سال‌های اخیر از نفت 100 دلاری ذخیره کرده اند، کشورشان را اداره می کنند، اما آقایان در کشور ما پول ها را بردند و خرج کردند و بدهی به جا گذاشتند

کسانی باید شرمنده باشند که 22 میلیارد دلار پول مملکت را به بهانه تعادل قیمت ارز در دوبی و استانبول با قیمت پایین به خارجی‌ها فروختند و کسانی باید شرمنده باشند که 17 هزار میلیارد تومان را ظرف یک ماه نیم بدون مجوز از منابع بانک مرکزی برداشت کرده‌اند.
 
معاون اول رئیس‌جمهور گفت:  تفاوت این دولت با دولت‌های گذشته در پیگیری سیاست‌های کلی این است که به محض ابلاغ سیاست‌های کلی موارد مربوط به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ می‌شود و به طور جدی مورد پیگیری قرار می‌گیرد.
 
به گزارش امیدنامه به نقل از انتخاب، اسحاق جهانگیری در هفدهمین همایش ملی معرفی واحدهای صنعتی و خدماتی سبز گفت: در دولت گذشته مصوبه‌ای مبنی بر فروش یک میلیون و 670 هزار متر مربع از پارک پردیسان مطرح شده بود. دولت یازدهم در اولین اقدامات خود لغو مصوبه فروش پارک پردیسان را تصویب کرد.
 
معاون اول رئیس‌جمهور با ابراز تاسف از اینکه برخی گفته‌اند دولت در انعکاس یکی از شاخص‌های اقتصادی در سه ماهه گذشته تعلل داشته و باید از این بابت شرمنده باشد، تصریح کرد: البته تذکر لازم است و ما به دنبال شفافیت هستیم تا آمار مورد نیاز مردم را در اختیاراشان قرار دهیم اما کسانی که این تعابیر را به کار می‌برند خودشان باید شرمند اقداماتی باشند که کشور را به دست ویرانی می‌سپارد.
 
وی خاطرنشان کرد: در سال جاری که نفت از 100 دلار به 25 دلار کاهش یافت کشورهای منطقه با پولی که در سال‌های گذشته از نفت 100 دلاری ذخیره کرده بودند کشورشان را اداره کردند اما باز هم با شوک‌های اقتصادی روبه‌رو شدند و قیمت ارزشان تا 70 درصد جابه‌جا شد. اما آقایان در کشور ما کل پول نفت را بردند و خرج کردند و بدهی‌های سنگین به بار آوردند و یک دولت بدهکار به جا گذاشتند که در برخی آمارها گفته می‌شود 380 هزار میلیارد تومان بدهی دارد.
 
جهانگیری افزود: کسانی باید شرمنده باشند که 22 میلیارد دلار پول مملکت را به بهانه تعادل قیمت ارز در دوبی و استانبول با قیمت پایین به خارجی‌ها فروختند و کسانی باید شرمنده باشند که 17 هزار میلیارد تومان را ظرف یک ماه نیم بدون مجوز از منابع بانک مرکزی برداشت کرده‌اند.
 
معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه کسانی باید شرمنده باشند که فساد را در کشور نهادینه کردند، افزود: کسانی باید شرمنده باشند که بابک زنجانی درست کردند و دکل نفتی را گم کردند.
 

 

افزودن نظر جدید