کاهش سانتریفیوژهای فردو صحت ندارد

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه در جلسه غیرعلنی وزیر امور خارجه مهمترین مسائل مطرح شده در بیانیه لوزان را برای نمایندگان تشریح کرد، گفت: دکتر لاریجانی با توجه به تجربه خود موضوع حمایت از مذاکرات را مطرح کرد، البته ایشان تاکید کرد که باید خواسته‌های ملت و نظام نیز در مذاکرات دنبال شود.

به گزارش امید به نقل از خانه ملت، بهروز نعمتی در حاشیه نشست علنی امروز (یکشنبه 3 خرداد) در جمع خبرنگاران به جلسه سنگین 2 ساعته با حضور محمدجواد ظریف و عباس عراقچی اشاره کرد و گفت: در این جلسه وزیر امور خارجه مهمترین مسائل مطرح شده در بیانیه لوزان را برای نمایندگان تشریح کرد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس افزود: همچنین عباس عراقچی عضو تیم مذاکره‌کننده به صورت مبسوط درباره مذاکرات اخیر و دغدغه‌های رهبری مسائلی را مطرح کرد.

وی ادامه داد: همچنین در ادامه این جلسه غیرعلنی 4 نفر از نمایندگان سوالاتی را درخصوص نحوه لغو تحریم‌ها، بازرسی از فردو و مجموعه تاسیسات هسته‌ای مطرح کردند که به این سوالات نیز پاسخ داده شد.

نعمتی افزود: وزیر امور خارجه در ادامه در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان در مورد اظهارات ضدونقیض مقامات آمریکایی گفت که آمریکایی‌ها 30 سال است که با روش چماق و هویچ خودشان را عرضه کرده‌اند و ما قول می‌دهیم که از دستاوردهای هسته‌ای به خوبی دفاع کنیم.

وی گفت: مجلس به‌عنوان دستگاه ناظر باید از همه امور اطلاع داشته باشد و نمایندگان نباید احساسی عمل کنند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: برگزاری این گونه جلسات به پیشبرد بهتر اهداف کمک می‌کند.

نعمتی همچنین درخصوص فضای حاکم بر جلسه گفت: در جلسه امروز جو خوب و صمیمی برقرار بود و هیچ نوع درگیری لفظی وجود نداشت. 

سخنگوی هیات رئیسه مجلس همچنین در پاسخ به این سوال که آیا در مورد دبه کردن آمریکا هم نمایندگان سوالاتی مطرح کردند؟ گفت: چون جلسه غیرعلنی بود، نمی‌توان راجع به آن توضیح داد، اما وزیر امور خارجه در این‌باره مسائلی را مطرح کرد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا کاهش سانتریفیوژهای فوردو به 350 عدد صحت دارد، گفت: سانتریفیوژهای فردو به همان تعداد 1044 عدد باقی خواهد ماند و کاهش آن صحت ندارد.

نعمتی همچنین در مورد موضع رئیس مجلس در این جلسه عنوان کرد: دکتر لاریجانی با توجه به تجربه خود موضوع حمایت از مذاکرات را مطرح کرد، البته ایشان تاکید کرد که باید خواسته‌های ملت و نظام نیز در مذاکرات دنبال شود./

افزودن نظر جدید