"چرا باید جلیلی با اشتون مذاکره کند؟"

دبیرکل جامعه اسلامی زنان گفت: کشورهای غربی یک زن را برای مذاکره در زمینه مسائل هسته‌ای ایران انتخاب کرده‌اند، آیا ما زنی به توانایی اشتون نداریم که آقای جلیلی را برای مذاکره با او انتخاب کرده‌ایم؟

به گزارش امید به نقل از ایسنا، معصومه رضایی، با اشاره به حضور کاترین اشتون- رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا- به عنوان مذاکره‌ کننده اروپایی مسائل هسته‌ای، اظهارکرد: مگر ایران ام‌القرای جهان اسلام نیست و الگوی زنان ایرانی حضرت فاطمه (س) و حضرت زینب کبری (س) نیستند از سوی دیگر مگر 50 نفر از 313 یار امام زمان را زنان تشکیل نمی‌دهند، پس چرا ما به زنان در ایران اهمیت کافی نمی‌دهیم؟

وی در زمینه بحث رجل سیاسی افزود: در بین زنان نیز رجل سیاسی وجود دارد و همان گونه که آیت‌الله بهشتی هنگام تصویب قانون اساسی فرمودند زن هم می‌تواند جزو رجل سیاسی قرار گیرد.

رضایی در پایان با تأکید براینکه بحث رجل سیاسی تفسیر شود، گفت: امیدوارم که این مشکل از سر راه زنان برداشته شود، هنگامی که جمهوری اسلامی ادعا دارد که در ایران بهترین حکومت دنیا برقرار است و زنان مسلمان الگویی به عظمت حضرت فاطمه (س) را دارند، قرار نگرفتن زنان جزو رجل سیاسی، شان نظام جمهوری اسلامی را در دنیا کاهش می‌دهد. این در حالی است که زنان باید از چنین حقی برخوردار باشند.

افزودن نظر جدید