پیشنهاد مطهری:ناطق نوری و لاریجانی از طرف اصولگریان و عارف از طرف اصلاح طلبان برای گفت‌وگو پیش قدم شوند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید دارد معتدلین دو جریان اصولگرا و اصلاح طلبان باید به گفتگو و مذاکره با هم بپردازند.

به گزارش امیدنامه به نقل از نامه نیوز،علي مطهري نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي درباره ایده مطرح شده از سوی برخی چهره های سیاسی مبنی بر ضرورت گفتگوی بین اصولگرايان و اصلاح طلبان،گفت: گفت و گو هميشه خوب و مفيد است، من همواره بر اين موضوع تاكيد كرده ام كه معتدل هاي هر دو گروه مي توانند با هم همكاري و تعامل داشته باشند و مقدمه اين كار هم گفت و گو است.

مطهري در پاسخ به اين سوْال كه آيا اصولگرايان تحمل اين را دارند كه حتي بر سر مسائل اختلافي با اصلاح طلبان سر يك ميز بنشينند و مذاكره كنند گفت: همه اين مسائل اختلافي نيز قابل بحث است ،البته تندروهاي اصولگرا نگاه بدي به اصلاح طلبان دارند و اصلاح طلبان را ضد انقلاب و ولايت فَقيه مي دانندو آنهايي كه چنين ديدي دارند طبيعي است كه نمي توانند گفت و گو كنند ولي ما بين اصولگراها افراد فهميده و عاقل زياد داريم .

وي در مورد اينكه آیا مصداق این اصولگرایان اعتدالی و معقول می توانند چهره هایی چون لاريجاني و ناطق نوري باشند، گفت: اين افراد جزو معتدلین در جريان اصولگرا هستند و مي توانند در اين زمينه نقش افرين باشند .

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي در مورد اينكه در جريان اصلاحات چه كساني مي توانند پيش قدم شوند گفت: در جريان اصلاحات نيز اقاي عارف مي توانند تاثير گذار باشد، آقاي خاتمي نيز مي تواند اين نقش را به عهده بگيرد البته اگر به وي اجازه گفت و گو بدهند.

افزودن نظر جدید