پیرامون ستون «آرزوهای ویژه» آن روزنامه وزین

احسان ابراهیمی در مطلب طنزی که برای سایت امید ارسال کرد نوشت: کلا از وقتی دولت روحانی افسار بی‌نهایت گسیخته امور مملکت را در دست گرفت و «به به» به دست و پیس پیس کنان به مصاف رایحه خوش خدمت مهرورزان رفت، آنها اوضاع روحی مساعدی ندارند. عده ای که کلا سر در جیب مراقبت فرو برده‌اند و صدایشان در نمی‌آید، عده‌ای دلواپسند، عده‌ای دلشوره دارند، عده‌ای دل توی دلشان نیست، عده‌ای دوباره پلک دلشان می‌پرد (نشانه چیست؟)، عده‌ای هم که ساکت فتنه بودند، بعد از شکست در انتخابات فهمیدند، ساکتین فتنه چوب دو سر طلا هستند، آن طرف نصیبشان تف و لعنت است و این طرف هم رأی ندارند، این شد که آنها هم کاسب فتنه شدند.

اما یک دسته خاص در میان اصولگرایان بودند و همیشه هستند که ایدئولوگ‌ و تابلوهای این جریان به حساب می‌آیند. یکی از این ایدئولوگ‌ها که با روزنامه وزینش همیشه مشام مردم ایران را خوش کرده است، در هشت ساله دولت احمدی نژاد عادت کرده بود بعد از هر انتخاباتی بنویسد «پیروزی مقتدرانه اصولگرایان.» مثلا در مجلس هشتم که با رد صلاحیت گسترده اصلاح طلبان مواجه بودیم و همانطور که آن روزنامه محترم تیتر یک می‌کرد، اصولگرایان در رقابتی نفس‌گیر با اصولگرایان، توانستند اصولگرایان را شکست داده و مقتدرانه مجلسی اصولگرا تشکیل دهند. در مجلس نهم هم که اصلاح طلبان خودشان را سبک نکردند و کاندید نشدند، باز همان اتفاقات رخ داد. این بود که روزنامه وزین مزبور، از قدیم فرمت صفحه یک بعد از انتخابات را با «پیروزی مقتدرانه اصولگرایان» آرشیو کرده بود و فقط کپی پیست می‌کرد. اما بعد از انتخابات 92 که استثنائا رقابت اصولگرایان با اصولگرایان نبود، بعد از پیروزی روحانی، این روزنامه وزین باز باورش نمی‌شد که روحانی رأی آورده. لذا نشست با خودش ساعت‌ها فکر کرد و ناگهان خطاب به اصولگرایانی که از ضربه مهلک این شکست هنوز سرشان گیج می‌رفت گفت:
مدیرمسئول روزنامه وزین: اورکا اورکا!
اصولگرایانی که ضربه مهلک سرگیجه: ارشمیدس تویی؟ چقدر بزرگ شدی!
مدیرمسئول روزنامه وزین: نه بابا! من مدیرمسئول روزنامه وزینم.
اصولگرایانی که ضربه مهلک سرگیجه: ئه؟ مدیرمسئول روزنامه وزین تویی؟ چی شده؟
مدیرمسئول روزنامه وزین: می‌دونید روحانی چرا برد؟ چون اصولگراست ولی خودش رو اصلاح طلب جا زد که دشمنان ملت رو گول بزنه بهش رأی بدن!
البته که بعدا عیار اصولگرایی آقای روحانی مشخص شد.
همین روزنامه وزین، عموما عادت دارد آرزوهایش را در قالب یادداشت، گزارش یا خبر ویژه عنوان کند. مثلا اخیرا از قول یکی از اصلاح طلبان نوشته: «کسانی دنبال به صحنه کشاندن اصلاح‌طلبان بدلی هستند تا آنها را صدای اصلاح‌طلبان نشان دهند و به همین دلیل خاتمی از حضور احزاب تابلودار و شناسنامه‌دار در انتخابات و فعالیت‌های سیاسی سخن می‌گوید.» و بعد با نقل خاطره ای از چندین سال قبل نتیجه گرفته که چون آن دوره اصلاح طلبان به کسانی که در انتخابات شرکت کردند گفتند اصلاح طلبان بدلی و آقای عارف هم شرکت کرده بود، پس الان هم منظورشان عارف است. راستش ما رفتیم کل مصاحبه آن چهره اصلاح طلب را چند بار خواندیم ولی جایی ندیدیم منظورشان به آقای عارف باشد!
در واقع دارند نقش این دانش‌آموزانی را بازی می‌کنند که در دوران دبستان می‌رفتند به یکی از همکلاسی‌هایشان می‌گفتند: «قنبری قنبری! اسماعیلی بهت گفت خر!»
در آینده احتمالا شاهد چنین گزارش‌هایی خواهیم بود:
- سیدمحمد خاتمی دیروز بینی‌اش را خاراند. لازم به ذکر است آخرین بار آقای به اصطلاح خاتمی در رقابت انتخاباتی با ناطق نوری بینی‌اش را خارانده بود که این حاکی از اختلافات عمیق بین خاتمی و ناطق نوری است.
- هاشمی رفسنجانی که همواره سعی کرده از خود چهره‌ای معتدل به نمایش بگذارد، اخیرا در دیدار با سیدمحمد خاتمی، جواب سلام او را یواشکی داده. این اتفاق روشن می‌سازد که حتی هاشمی هم قصد دارد از خاتمی اعلام برائت کند.

افزودن نظر جدید