پیام‌های تسلیت رئیس بنیاد امید ایرانیان به مناسبت درگذشت پدر علم کویر شناسی و نماینده مجلس دهم

در پی درگذشت پرویز کردوانی، پدر علم کویرشناسی و نیز درگذشت دکتر نگهبان سلامی عضو فراکسیون امید مجلس دهم شورای اسلامی، محمدرضا عارف در پیام‌های تسلیت جداگانه‌ای این دو ضایعه را تسلیت گفت.

به گزارش امیدنامه ،متن این پیام ها به شرح زیر است:

ضایعه درگذشت  دکتر پرویز کردوانی، استاد پیشکسوت دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران و پدر علم کویرشناسی ایران، موجب تاثر و تالم شد.

این چهره ماندگار کشورمان علاوه بر آموزش و تربیت دانشجویان، تألیف آثار علمی و پژوهش‌های ارزشمندی را نیز در کارنامه پربار و پربرکت خود داشت که بی شک ثمرات فعالیت‌های علمی و اجرایی این استاد فرهیخته، همواره ماندگار خواهد ماند.

دغدغه های محیط زیستی دکتر کردوانی  همواره برای همه ایران دوستان قابل احترام بود و همه ایرانیان را بی‌وقفه به مراقبت از زیست‌بوم ایران فرامی‌خواند. 

فقدان این استاد گرانمایه را به خانواده محترم  آن مرحوم، جامعه علمی کشور  و همه همکاران و شاگردانش تسلیت می‌گویم. از درگاه پروردگار متعال برای آن فقید سعید، رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و اجر و سلامتی آرزومندم.

همچنین در پیام تسلیت رئیس بنیاد امید ایرانیان برای درگذشت  دکتر نگهبان سلامی آمده است: 

انالله و اناالیه راجعون

خبر درگذشت برادر ارجمند ،جناب  آقای دکتر نگهبان سلامی عضو فعال فراکسیون امید مجلس دهم شورای اسلامی  متاثر کننده و غم انگیز بود.

آن مرحوم از نمایندگان مومن، متقی و شریف دوره گذشته مجلس بودند. متانت، اخلاق اسلامی، مسئولیت پذیری،  مشارکت جدی در انجام وظایف نمایندگی  و رعایت انصاف در اظهار نظرها از جمله ویژگی های آن مرحوم در دوره نمایندگی بود.

اینجانب این ضایعه غم انگیز را به  بازماندگان و دوستان و بویژه خانواده آن مرحوم تسلیت عرض می کنم. از درگاه حضرت سبحان جل و اعلاء علو درجات را برای ایشان و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان مسالت می نمایم.

محمدرضا عارف

افزودن نظر جدید