پورمحمدی:رفع حصر موسوی و کروبی خارج از جایگاه تصمیم‌گیری دولت است

وزير دادگستري می گوید رفع حصر موسوی و کروبی خارج از جایگاه تصمیم‌گیری دولت است.

به کزارش امید،مصطفی پورمحمدی در حاشيه نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران، درباره ارتقای سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد با بيان اينكه پیشگیری جزو موثرترین ابزارهای مقابله با فساد است که می‌توان گفت ما به مرز پیشگیری نرسیده‌ایم و بهای لازم را پرداخت نکرده‌ایم، گفت: «پيام ما به سوء‌استفاده‌گران و اخلال‌گران نظام اقتصادی و ضربه‌زنندگان به ثبات و سلامت اقتصادی این است که در مبارزه با آنها جدی هستیم و در مقابله با آنها مسامحه نخواهیم کرد.»
وزیر دادگستری همچنين گفت: «پیشنهادی در وزارت دادگستری برای شفاف و مشخص شدن جرم اسیدپاشی مطرح کرده‌ایم.»
پورمحمدی افزود: «این طرح را همراه با ماده واحده‌ای برای رئیس قوه‌قضائیه فرستاده‌ایم تا نظر وی را نیز دریافت کنیم و همزمان در دولت این موضوع را مطرح می‌کنیم تا به نظر مشترک برسیم. » وزير دادگستري تاكيد كرد: «قوانین کنونی به این صورت است که اگر جرمی موجب ترس عمومی شود، افساد‌فی‌الارض محسوب می‌شود؛ درحالی‌که در همه موارد اسیدپاشی موجب ترس عمومی نمی‌شود. مانند موردی که اخیرا به‌خاطر انتقام شخصی اتفاق افتاده است.»
وزیر دادگستری در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی‌بر اینکه آیا دولت برنامه‌ای برای رفع حصر دارد، گفت: «مکرر گفته‌ایم که این موضوع در حوزه خارج از جایگاه تصمیم‌گیری دولت است. دولت تصمیم گرفته در حوزه خود متمرکز باشد و سعی کند آن مقداری که در حوزه‌های دیگر سهم دارد، فعالانه برخورد کند.»

افزودن نظر جدید