پنتاگون حقوق ماهانه ۱۰ هزار مخالف سوری را پرداخت کرد

 ایسنا نوشت: وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که این کشور حقوق ماهانه ۱۰ هزار نیروی مخالف سوری را پرداخت می‌کند و می‌خواهد این تعداد را به ۶۵ هزار تن افزایش دهد.

شبکه خبری المیادین، در گزارش صادره از سوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) آمده است: این وزارتخانه حقوق ماهانه ۱۰ هزار نیرو از گروه‌های هم‌پیمان در سوریه را پرداخت می‌کند و می‌خواهد تا پایان سال میلادی جاری این تعداد را به ۶۵ هزار تن افزایش دهد.

در این گزارش آمده است: فرماندهی ارتش آمریکا اموالی را به گروه‌های مخالف سوری که با داعش می‌جنگند اختصاص می‌دهد. این اموال شامل ۱۰ هزار نیرو از نیروهای شریک ماست و حقوقشان بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ دلار در ماه است.

قرار است این تعداد در سال آینده به ۶۰ تا ۶۵ هزار تن برسد و ۳۰ هزار تن از آن‌ها مسؤولیت اجرای عملیات علیه داعش را برعهده خواهند داشت. ۳۵ هزار تن دیگر نیز مأموریت امنیت در مناطق آزاد شده را برعهده خواهند داشت.

در گزارش پنتاگون آمده است: پنتاگون ۳۰ میلیون دلار برای حمایت مالی از نیروهای امنیت داخلی نیاز دارد. قطع حمایت از مخالفان "مورد اعتماد" احتمالا موجب قدرت‌گیری داعش می‌شود و تمامی دستاوردهای نظامی آمریکا در جنگ علیه تروریست‌ها در سوریه را هدر می‌دهد.

ائتلاف آمریکا ژانویه گذشته اعلام کرده بود که قصد دارد نیروهایی را برای حمایت از مرزها در مناطق شمال سوریه تشکیل دهد.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید