پروژه قهرمان سازی از پوتین در آستانه بازی های المپیک

ایراس ؛ ای.بی.اس نیوز در تحلیلی به بررسی ابعاد گوناگون شخصیتی ولادیمیر پوتین پرداخته است. در این تحلیل به پنج ویژگی شخصیتی رئیس جمهور روسیه اشاره شده است.

به گزارش امید به نقل از دیپلماسی ایرانی؛اولین نکته ای که ای.بی.سی نیوز در مورد ۵ نکته شخصیتی پوتین ذکر کرده این است که وی زمانی به عنوان جاسوس فعالیت می کرد.  از سال ۱۹۸۵ تا ۱۹۹۰ میلادی، ولادیمیر پوتین در "کا.گ.ب" دستگاه جاسوسی اتحاد جماهیر شوروی مشغول به کار بود. سرویسی که همانند سازمان اطلاعات مرکزی امریکا (سیا) عمل می کرد.

در اواخر دهه ۱۹۹۰ پوتین به عنوان دستیار "بوریس تیلسین" رئیس جمهور وقت روسیه، وارد کرملین شد و به عنوان مدیر سرویس امنیت فدرال که در اصل جایگزین کا.گ.ب بود در کنار یلتسین قرار گرفت.

دوم، پوتین برای بیش از یک دهه روسیه را رهبری کرده است. پوتین برای نخستین بار در ۳۱ دسامبر ۱۹۹۹ و به دنبال استعفای بوریس یلتسین، به عنوان رئیس جمهور روسیه معرفی شد و چند ماه بعد یعنی در مارس ۲۰۰۰ به طور رسمی به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد و تا ۲۰۰۸ این سمت را بر عهده داشت. در این سال به دلیل محدودیت های قانونی وی از سمت ریاست جمهوری کنار رفت و به عنوان نخست وزیر مشغول به کار شد و سپس بار دیگر در سال ۲۰۱۲ به عنوان رئیس جمهور انتخاب گشت.

سوم، پوتین مردی سخت است که ممکن است شما را به مبارزه بطلبد. رئیس جمهور روسیه دارای کمربند مشکی در ورزش جودو است. پوتین خود را به عنوان یک گردن کلفت در دوران کودکی معرفی می کند و به نظر می رسد که علاقه دارد از او در حالت لخت عکس گرفته شود تا عضلاتش مشخص شود.

چهارم، پوتین تحصیلات دانشگاهی دارد. پوتین در دانشگاه لنینگراد در رشته حقوق تحصیل کرده و مدرک دکتری خود در رشته اقتصاد را نیز از همین دانشگاه اخذ کرده است. در دهه ۱۹۹۰ و برای مدتی وی به عنوان معاون رئیس این دانشگاه فعالیت می کرد.

پنجم، پوتین علاقمند به دیدن بازی های المپیک است. پوتین در دیدار با ورزشکاران روسی که قرار است در مسابقات المپیک زمستانی شرکت کنند به آنها گفت که علاقمند است تا در مسابقات اسکیت، هاکی روی یخ و اسکی آلپاین شرکت کرده و این مسابقات را از نزدیک ببیند اما اینکه می تواند تمام این رقابت ها را نظاره گر باشد یا نه بستگی به برنامه کاری او دارد.

به این ترتیب به نظر می رسد در حالی که کشورهای غربی در تلاش هستند تا اوضاع روسیه را در آستانه بازی های المپیک نا امن جلوه دهند، برخی از رسانه ها نیز تلاش دارند تا به نوعی از پوتین شخصیتی بسازند که قادر به انجام هر کاری هست، به عبارت دیگر پروژه قهرمان سازی از پوتین در آستانه بازی های المپیک کلیک خورده اس

افزودن نظر جدید