پاسخ روحانی به «سه دروغ قالیباف»:آدم از یک مفسد نقل قول نمی‎کند

 مناظره امروز چندین بار به صحنه رقابت تن به تن شهردار تهران و رئیس جمهور بدل شد.

به گزارش امیدنامه، پس از اصرار قالیباف بر مواضعش دال بر صادق نبودن دولت یازدهم و حرکت احمدی‎نژادی‎ای که انجام داد؛ رئیس جمهور گفت: من می خواستم درباره سرمایه‌های اجتماعی و کل مسائل اجتماعی جمع‌بندی داشته باشم؛ منتها چون سه نسبت به من داده شد که نادرست بود و نمی دانم که بعد فرصت دارم یا نه، می‌خواهم از همین فرصت استفاده کنم و توضیح دهم.

رئیس جمهور ادامه داد: من درباره برنامه ۱۰۰ روزه قبلا هم گفتم که معمولا در دنیا افرادی که کاندیدا می‌شود یک برنامه ۱۰۰ روزه و یک برنامه چهارساله دارند، من هم در پایان 100 روز گزارش دادم که چه کارهایی انجام دادم که یکی از آنها توافق ژنو بود. بنابراین این کار کاملا روشن است و نحوه بیان باید روشن شود.

روحانی گفت: مسئله دوم درباره شغل است که گفتند من در مصاحبه گفتم اگر بتوانیم گردشگرها را جذب کنیم و بیش از ۱۰ میلیون گردشگر جذب شود...

سخن روحانی ناتمام ماند چراکه مجری از پایان وقت او خبر داد؛ اما روحانی به سخنانش ادامه داد و به سومین موضوع خلافی که به او نسبت داده شده بود اشاره کوتاهی کرد و گفت: صادرکننده‌ها سالها پیش جلسه گذاشتند؛ من در مراسمشان سخنرانی کردم. آنجا جایزه آوردند و گفتند شما جوایز را بدهید. من اصلا نمی‌دانستم آنها کی هستند و جوایز را دادم....

در این زمان قالیباف به میان سخن روحانی آمد و گفت: رئیس محترم قوه قضاییه مصاحبه کردند که ایشان به ستاد شما کمک کردند، چطور او را نمی شناختید؟ این پدیده زشت است که به دوربین نگاه می‌کنید و دروغ می‌گویید.

 روحانی اما گفت: آقای قالیباف خواهش می کنم، اتهام نزنید. ستاد من این موضوع را تکذیب کرد و همه شنیده اند. قوه قضائیه هم نگفتند که به ما کمک کرده است. گفتند آن آدم مفسد مدعی کمک شده، آدم که از یک مفسد نقل قول نمی کند!

افزودن نظر جدید