وقتی رشیدپور در تله مدیری افتاد/دوئل رسانه‌ای دو مجری

روزنامه الکترونیک امید ایرانیان نوشت: «بالاخره گیرش انداختم» جمله‌ای بود که مهران مدیری رودررو با رضا رشیدپور گفت. شاید می‌خواست انتقامش را از شب شیشه‌ای بگیرد. برنامه دورهمی مدیری پنج‌شنبه شب میهمانی داشت که در این سه ماه مجددا پایش به جام‌جم باز شد. رضا رشیدپور که پیش‌تر گفته بود دلش برای تلویزیون تنگ شده و دوست ندارد فراموش شود، بالاخره بعد از مدت‌ها دوری از صداوسیما عید امسال اول با برنامه تحویل سال احسان علیخانی در قاب جادویی حاضر شد، بعد از چند روز در شبکه سه برنامه مناسبتی ویژه ایام عید را روی آنتن برد و بعد از عید هم برنامه صبحگاهی در همین شبکه را به دور از جنجال‌های اخیرش به‌صورت زنده مشغول اجرا است. مهران مدیری که پیش‌تر سابقه اجرا را داشت اول با یک سوال کنایه‌ای سعی کرد میهمانش را غافلگیر کند. او به رشیدپور گفت چرا فکر می‌کند مجری خوبی است؟ اما رشیدپور که خونسردی خود را حفظ کرده بود با طرح سوال از مدیری سعی کرد وی را دچار ضعف کند.

 

 

 

 

رشیدپور پاسخ داد: چه کسی گفته که من مجری خوبی هستم. به‌تازگی به این نتیجه رسیدم که اعتماد به نفس دارم اما اینکه مجری خوبی هستم را مردم باید بگویند. در این مدت مردم به من لطف دارند و از برخوردها متوجه شدم که من را به‌عنوان مجری خوب قبول دارند. من با دلیل از میهمان‌ها سوال می‌کنم اما شما آقای مدیری من را در دور باطل می‌اندازی. اما در کل مردم مجری‌ای که صادق باشد و فیلم بازی نکند را دوست دارند، صداقت بسیار بااهمیت است.

اما اوج برنامه مدیری مربوط به سوال او درباره رابطه رشیدپور با دولت قبل و دولت فعلی بود، سوالی که در بطن آن به‌دنبال نشان دادن روحیه موج‌سواری رشیدپور بود. رشیدپور که در سالیان گذشته پای ثابت بسیاری از برنامه‌های فرهنگی و هنری شهرداری بود و خودش پیش‌تر گفته بود قالیباف در مقطعی روتوش‌ترین سیاستمدار فعال در عرصه اجتماعی بود و جذابیت زیادی داشت، در پاسخ به سوال مدیری رابطه‌اش با دولت قبل را منکر شد و از علاقه‌اش به دولت روحانی گفت. البته رشیدپور به مدیری درباره رفاقت ۲۲ ساله‌اش با حسین فریدون، برادر رییس‌جمهور سخنی نگفت و تنها به این جمله بسنده کرد که «افتخار می‌کنم بخشی از زندگی‌ام را در دولت فعلی فعالیت کردم.»

مدیری که تلاش می‌کرد حرفش را درخصوص ارتباط‌گیری رشیدپور با دولت‌های مختلف به اثبات برساند، از او درباره فیلم اخراجی‌ها پرسید که رشیدپور آن را بی‌ارتباط با رابطه‌اش با دولت قبلی دانست.

رشیدپور در مقطعی تلاش کرد بخت خود را در عرصه رسانه بیازماید و در اختیار گرفتن روزنامه فرهنگ آشتی و در سال‌های اخیر حمایت از یک سایت خبری نزدیک به دولت تدبیر و امید، نمونه‌هایی از بخت‌آزمایی رشیدپور در عرصه رسانه بود که در هر دو تجربه ناکام بود و حتی گلایه‌هایی از سوی کارکنان آن دو رسانه را در پی داشت.

در بخش دیگری از برنامه دورهمی مهران مدیری پرسید که چرا برخی مجریان لوس هستند؟ و رشیدپور در پاسخ به این سوال بیان کرد: جلوی دوربین از حوزه ادب خارج شدن کار خوبی نیست و فکر می‌کنم من جزو این مجریان نیستم و سعی کردم همیشه ادب رسانه‌ای را رعایت کنم.

رشیدپور درباره تاریخچه فعالیت خود در این زمینه گفت: من از سال ۷۲ شروع کردم و ۲۳ سال است که در عرصه اجرا فعالیت می‌کنم و عشقم این است که ۲۳ سال برای مردم اجرا می‌کنم.

مجری «دید درشب» که مهندس عمران است و کارگردانی و خلبانی را هم به‌صورت جداگانه ادامه داده، در ادامه با سخن مهران مدیری درباره دولت پیشین و دولت فعلی مواجه شد. مدیری گفت: در دولت قبل هم کلی فعال بودی بعد هم در دولت فعلی ناگهان بنفش شدی و حتی تا مرحله سخنگویی رفتی!

رشیدپور درباره کار نکردن در دولت قبل گفت: هیچ ارادتی به دولت قبل ندارم و نخواهم داشت اما افتخار می‌کنم بخشی از زندگی‌ام را در دولت فعلی فعالیت کردم.

این مجری در ادامه از درآمد ماهانه 20 میلیون تومانی خود گفت و اعلام کرد که بیشتر این درآمد از تخصص‌های دیگر او غیر از مجری بودن به دست می‌آید. در ادامه رشیدپور درباره دخترش هلن گفت: من عاشق دخترم هستم و همه زندگی‌ام در محوریت دخترم می‌چرخد.

وی در پاسخ به اینکه بزرگ‌ترین شکست زندگیش چه بوده، عنوان کرد: وقتی می‌بینم مردم بدون آگاهی قضاوت می‌کنند، احساس شکست می‌کنم.

پرسش پایانی مهران مدیری از رشیدپور این بود که آیا اکنون احساس خوشبختی می‌کنی؟ و رشیدپور گفت: من حالا میلیاردر هستم چراکه سرمایه‌هایی چون مردمم به من لبخند می‌زنند و به داشتن این مردم افتخار می‌کنم.

 

افزودن نظر جدید