وزیر دادگستری: اگر عده‌ای خواهان شکستن حصر هستند از روی دلسوزی است/دولت در جایگاهی نیست که در موضوع رفع حصر تصمیم گیری کند

حجت الاسلام پورمحمدی وزیر دادگستری گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فردی طلبه و فرزند آیت الله جنتی، مبارز سیاسی و مسئولیت‌هایی را در نظام داشته و اکنون در مقام وزیر قرار گرفته است و نمی‌توان به این چنین فردی بگوییم تعلقات اسلامی و انقلابی نداری.

به گزارش امید، وی ابراز داشت: مسئولی که سلیقه‌اش با ما یکسان نیست نمی‌توانیم بگوییم در طرف مقابل انقلاب و اسلام موضع گرفته است و وزیر فرهنگ و ارشاد عقیده دارد می‌توان جور دیگری عمل نماییم تا اوضاع از این بهتر شود و روش‌هایی را تاکنون در وزارت ارشاد تعقیب کرده‌ایم غلط بوده است.

وزیر دادگستری با یان اینکه بسیاری از مسئولین کشور از افراد متدین و انقلابی هستند، تصریح کرد: در حوزه‌های علمیه چه میزان روی موضوع هنر کار شده است در حالی که مهمترین ابزار هنر تبلیغ است و تنها با منبر رفتن تحول فرهنگی رخ نمی‌دهد.

وی همچنین در پاسخ به این سئوال که موضع دولت در خصوص حوادث 88 چه خواهد بود و چرا برخی از اعضای کابینه طرفدار موسوی بودند، گفت: تا عصر روز ۲۴ خرداد خبری از فتنه نبود و غیر از این مسؤلان ۱۳ میلیون در انتخابات شرکت کرده‌ و به موسوی رأی داده‌اند و نمی‌توان هر کسی که به موسوی وکروبی رأی داده است را فتنه گر بخوانیم در حالی که فتنه‌گران از غروب روز انتخابات خود را نشان دادند و در خط دیگری قرار گرفتند.

پورمحمدی با بیان اینکه در جریان فتنه عده‌ای نتوانستند بفهمند این حادثه را چه کسی می‌چرخاند و پشتیبانی می‌کند، افزود: اگر خودی اشتباهی کند قابل بخشش است.

وی با بیان اینکه نباید به برخی مباحث دامن زد که این کار اختلافات را بیشتر و دشمن را با انگیزه تر برای دخالت می‌کند، در مورد شکسته شدن حصر خانگی موسوی و کروبی گفت: در دولت بحثی و نظری در مورد شکستن حصر صورت نگرفته است و اگر عده‌ای خواهان شکستن حصر هستند از روی دلسوزی است و هیچ‌گاه در دولت و شورای امنیت ملی این موضوع مطرح نشده است و دولت در جایگاهی نیست که در این موضوع تصمیم گیری کند.

این وزیر دولت تدبیر و امید با بیان اینکه اصلاح طلبان به دنبال برجسته کردن موضوع فتنه هستند، ادامه داد: دولت مطابق منویات مقام معظم رهبری عمل می‌کند.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید