ورود عارف به عرصه رقابت‌هاي انتخاباتي هويت‌بخش است

یک فعال سياسي اصلاح‌طلب می‌گوید: ورودعارف درعرصه رقابت هاي انتخاباتي بسيار معنادار وهويت بخش است.

به گزارش امید به نقل از آریا،فياض زاهد، فعال سياسي اصلاح طلب در خصوص حضور کارگزاران در انتخابات مجلس دهم اظهار داشت: در انتخابات مجلس دهم شايد تلقي کارگزاران اينگونه باشد که مجلس آينده بايد تناسب معناداري با دولت مستقر داشته باشد و از آنجا که دولت کنوني بيشتر يک دولت ائتلافي است و چهره هاي اين دولت عمومأ از اصولگراها هستند و همچنين آقاي روحاني بيش از آنکه يک چهره اصلاح طلب باشد تابع گفتمان اصلاح طلبي است.
وي ادامه داد: اصلاح طلبان براي پيشبرد امور چه بسا براي استفاده از شخصيت آقاي ناطق نوري و ميانداري وي بين جناح ها،ايشان مي تواند گزينه مناسبي باشد، از طرفي هم اصلاح طلبان به دليل انتخابات رياست جمهوري دوم خرداد و رقابت بين آقاي ناطق و آقاي خاتمي وپس از آن هم اتفاقاتي که طي 8 سال گذشته افتاد عمومأ به يک بازبيني در نحوه رويکردشان به چهره هاي سياسي اقدام کردند که موجب شده تا بسياري از اين مرزبندي ها جا به جا شود.
اين فعال سياسي اصلاح طلب با اشاره به تغيير مرزبندي ها در طول چند سال اخير تصريح کرد: آقاي ناطق نوري که زماني مورد حساسيت اصلاح طلبان قرار گرفته بود به چهره اي در جايگاه ملي و فراجناحي تبديل شد و اصلاح طلبان هم از تعامل با وي ابايي نداشتند که اين خود يک اتفاق مثبت در مناسبات سياسي ايران است.
زاهد در خصوص عملکرد کارگزاران گفت: آنچه کارگزاران دنبال مي کنند مي تواند بازتابي از ذائقه جديد سياسي در ايران امروز باشد که مجلس آينده نيز وضعيتي مانند دولت مسقر پيدا کند.
وي افزود: چنانچه بخواهيم تحليل منفي در اين زمينه داشته باشيم اين است که آنچه کارگزاران دنبال مي کنند عدم برتري و اعتلاي جريانات اصلاح طلب پيشگام است که عمومأ در بين گروه هاي 18 گانه داراي اکثريت بوده و احزاب مشارکت و مجاهدين انقلاب اسلامي، انجمن اسلامي مهندسان و انجمن اسلامي پزشکان که دفتر تحکيم وحدت آن را نمايندگي مي کند، است.
اين فعال سياسي بيان داشت: بعيد مي دانم در شرايطي عادي ناطق نوري نماينده اصلاح طلبان شود اما چنانچه دکترعارف وارد عرصه رقابت هاي انتخاباتي شود اين انتخاب بسيارمعنا دار و هويت بخشي خواهد بود.
وي با اشاره به اظهار نظرات کرباسچي خاطرنشان کرد: عمل کرباسچي به نوعي نشان دهنده تمايز سياسي است که کارگزاران مي خواهند با اصلاح طلبان داشته باشند که به نظر بنده سخنان آقاي کرباسچي از هر دو منظر قابل فهم است.

افزودن نظر جدید