واکنش شریعتمداری به احتمال معاون اولی عارف در دولت روحانی

روزنامه کیهان در سرمقاله خودبه قلم حسین شریعتمداری برای معاون اولی حسن روحانی خط و نشان کشید و نسبت به احتمال عهده دار شدن این سمت توسط محمدرضا عارف واکنش نشان داد.

به گزارش امید،در سرمقاله کیهان آمده است:
*انتظار آن بود که آقای روحانی حساب خود را از سران و عوامل فتنه آمریکایی-اسرائیلی 88 جدا کند و این انتظار در اعلام مواضع ایشان بعد از انتخاب به ریاست‌جمهوری اسلامی ایران به وضوح دیده می‌شود، ولی تشکر رئیس‌جمهور منتخب از آقای خاتمی با توجه به نقش ویرانگری که وی در فتنه 88 داشته است، به این نگرانی دامن می‌زند که مبادا دکتر روحانی از خطری که سران و عوامل فتنه 88 می‌توانند برای دولت ایشان پدید آورند، غفلت کند. آقای خاتمی در فتنه یاد شده از طرح مشترک کودتای مخملی مثلث آمریکا و اسرائیل و انگلیس پیروی کرد و در مقابل ده‌ها جنایت آشکار فتنه‌گران نظیر اهانت به ساحت مقدس عاشورا، شعار به نفع آمریکا و اسرائیل، پاره کردن تصویر مبارک حضرت امام(ره)، ایجاد بلوا و آشوب در کشور، دمیدن در ادعای دروغ تقلب در انتخابات و... نه‌‌فقط سکوت کرده بود بلکه اقدامی حمایت‌گرانه داشت. بنابراین حتی تصور پیوند احتمالی آقای خاتمی با رئیس جمهور منتخب می‌تواند، بدبینی مردمی را در پی داشته باشد که در حماسه چند ده میلیونی 9 دی، نفرت و انزجار خود را از فتنه‌گران فریاد زده‌اند.

* اصحاب فتنه از همخوانی مواضع رئیس جمهور منتخب با جبهه اصلاحات به طور کامل قطع امید کرده‌اند ولی از سوی دیگر، برای آنها القای این توهم که در سبد رأی روحانی سهم عمده‌ای داشته‌اند ضرورتی حیاتی دارد. از این روی تمام توان خود را به کار گرفته‌اند که حداقل دو یا سه تن از اعضای شناسنامه‌دار و شناخته شده جبهه اصلاحات را در پست‌های کلیدی کابینه آقای روحانی جای دهند و بیشتر از همه به جایگاه معاون اولی رئیس جمهور منتخب چشم دوخته‌اند. چرا؟! ...اصحاب فتنه می‌دانند که روحانی با فتنه آمریکایی- اسرائیلی 88 سر همراهی و پیوند ندارد، بنابراین هرگز حاضر نخواهد بود در کابینه خود کسانی را بپذیرد که داغ ننگ حضور در فتنه 88 را بر پیشانی دارند و دقیقا به همین علت کسانی را پیشنهاد می‌کنند که از یکسو به عنوان یکی از اعضای شناسنامه‌دار جبهه اصلاحات شناخته شده باشند و از سوی دیگر، سابقه‌ای از حضور در فتنه آمریکایی- اسرائیلی 88 نداشته باشند. آنچه تاکنون از شواهد و قرائن موجود برمی‌آید، این که جبهه اصلاحات آقای دکتر عارف را برای این منظور نشان کرده است. دکتر عارف شخصیتی متین و قابل قبول دارد و به دلسوزی برای اسلام و نظام شناخته می‌شود، اگرچه به نظر می‌رسد که هنوز به ابعاد جنایت بزرگی که اصحاب فتنه مرتکب شده‌اند آنگونه که انتظار می‌رفت و می‌رود، پی‌نبرده است. بنابراین در صورتی که آقای روحانی قصد استفاده از ایشان و یا هر یک از اعضای شناخته شده جبهه اصلاحات را داشته باشند، لازم است به این نکته توجه کنند که افراد مورد نظر اولا؛ سابقه حضور در فتنه آمریکایی- اسرائیلی 88 و یا دفاع و حمایت از فتنه‌گران را نداشته باشند و ثانیا؛ از آنجا که هنوز مدعیان اصلاحات مرزبندی مشخص و تعریف شده‌ای با اصحاب فتنه نکرده‌اند، حضور آنها در کابینه می‌تواند به مفهوم حضور فتنه‌گران تلقی شود، بنابراین در صورت تصمیم آقای روحانی به استفاده از آنها در ترکیب کابینه خود، لازم است از آنان بخواهد به گونه‌ای آشکار و علنی- و نه درگوشی و خصوصی- از فتنه آمریکایی- اسرائیلی 88 اعلام برائت کنند. بدیهی است که اعلام برائت از مثلث آمریکا و اسرائیل و انگلیس و حامیان داخلی آنها نه فقط نباید دشوار باشد! که نیست، بلکه باعث افتخار نیز هست.

دیدگاه‌ها

ایشون (آقای شریعتمداری) تو یه سیاره ی دیگه ای سیر میکنن گویا! سیاره ی که ما توش زندگی میکنیم مردمش با یه اشاره ی آقای خاتمی اومدن پای صندوق ها و به نامزد مورد تاییدش رای دادن

مضحکه که توی این مملکت، بی انصاف ترین و دروغگو ترین آدما بیشترین آزادی بیان و حداکثر تریبون رو در اختیار دارند. واقعا متاسفم برای جامعه مطبوعات از این اوضاعی که حاکمه.

کیهان! عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر....

کاملا واضح است که شخص آقای شریعتمداری در این چند سال به عنوان شخصیتی افراطی و به دور از اعتدال از خود نشان داده اند و صحبت ایشان از اعتدال ، به طنز بیشتر شبیه است .

ایشون خسته نشد از این طرح کودتای مخملی و این حرفهای تهی و پوچی که 4 سال ملت رو باهاش سرکار گذاشتند؟ اون همه آدم رو محاکمه کردین، اسناد انقلاب مخملی کوش؟ چکار قرار بودن بکنند؟ از کی دستور داشتند؟ بعد چهار سال نباید یک نفر از مردم بدونه قضیه چیه؟

بابا این کی می خواد دست از سر کچل ما مردم ایران برداره آخه؟؟؟ ***عشقم عارف***

آقاي شريعتمداري كمي چشمانتان را باز كنيد.بر خلاف فاميل خود بويي از شريعت نبرده ايد.

افزودن نظر جدید