واکنش سخنگوی دولت به انتصابات استاندار اصفهان

سخنگوی دولت درباره آزادی زندانیان سیاسی و اعطای مرخصی به آنان گفت: همانطور که برای ملتمان آرزوی شادی در ایام نوروز داریم مشتاق هستیم خانواده کسانی که عده معدودی از افراد آن در زندان هستند این شادی را داشته باشند.

به گزارش امید به نقل از فارس،محمدباقر نوبخت نوبخت  در نشست هفتگی خود با خبرنگاران در واکنش به اظهارات اخیر بانکی‌مون مبنی بر عمل نکردن روحانی به وعده‌هایش در زمینه حقوق بشر، اظهار داشت:‌ دولت تدبیر و امید هیچ تعهدی به جامعه جهانی نسپرده بلکه این تعهد را به پیشگاه ملت خود سپرده و ملزم به اجرای آن خواهد بود.

وی ادامه داد:‌ دولت در چارچوب قانون اساسی و آزادی‌های مدنی معتقد است تا نسبت به هرگونه تضییع آن مخالفت خواهد کرد و آنچه در اختیار دولت قرار دارد برای تحقق آزادی‌های مدنی پیگیری می‌کند.

نوبخت در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه برخی اصلاح‌طلبان استان اصفهان به انتصاب مسئولان دولت پیشین توسط استاندار فعلی انتقاد دارند، گفت: هرچند دولت معتقد به تحول در مسائل مختلف از قبیل اقتصاد و سیاست خارجی است اما این تحول به معنای آن نیست که همه مدیران قبلی باید تغییر کنند.

سخنگوی دولت ادامه داد: کسانی که بتوانند در چهارچوب سیاست‌ها و رویکردهای دولت به ما کمک کنند از نظرشان استفاده می‌کنیم؛ افرادی هم‌اکنون در دولت هستند که در ستاد انتخاباتی آقای روحانی نبوده‌اند و در ستادهای انتخاباتی دیگر فعالیت می‌کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تغییر مدیران دولت پیشین الزامی ندارد، اظهار داشت: به عنوان مثال در معاونت برنامه‌ریزی شاید من پنج نفر را نیز عوض نکردم؛ افراد شایسته با هر خط فکری اگر در چهارچوب رویکرد دولت باشند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نوبخت در پاسخ به سؤالی درباره زمان ارائه برگه‌های خود اظهاری برای دریافت یارانه در ایام تعطیلات عید ضمن رد این مسئله گفت: این برگه‌ها در ایام تعطیلات عید منتشر نمی‌شود و زمان آن احتمالاً‌ دهه سوم فروردین خواهد بود.

سخنگوی دولت درباره اقدامات دولت در زمینه آزادی مرزبانان ربوده شده توسط گروه‌های تروریستی گفت:‌حتی اگر یک سرباز از کشور ما دچار مشکل شود دولت همه ظرفیت‌های خود را برای حل آن مشکل به کار می‌گیرد و ای کاش مصلحت بود که درباره کارهای انجام شده در این راستا گزارشی را ارائه می‌دادند.

وی در ادامه این نشست خبری در پاسخ به سؤالی درباره نقش مجلس در تحقق اقتصاد مقاومتی و نظر دولت در این زمینه گفت: بنابر تأکید رهبر معظم انقلاب بسیاری از قوانین در این راستا مزاحم است البته اگر خلأ قانونی وجود داشته باشد نیازمند تصویب قانون جدید هستیم ولی برخی تعدد قوانین خود می‌تواند مزاحم باشد.

وی با بیان اینکه مجلس قوانین مزاحم را شناسایی کند تصریح کرد: دولت نیز در این زمینه برخی مزاحم را به مجلس ارائه می‌دهد.

سخنگوی دولت درباره تعیین نرخ سود بانکی در سال‌ آینده گفت: معمولاً شورای پول و اعتبار ابتدای هر سال تشکیل جلسه می‌دهد و سیاست‌های پولی و بانکی از قبیل نرخ سود بانک‌ها را تبیین می‌کند؛ به محض تشکیل این شورا درباره سود بانکی گزارشی را ارائه خواهم داد.

نوبخت در پاسخ به سؤال دیگری درباره ارزیابی خود از اجرایی شدن برنامه‌ پنجم توسعه گفت: هنوز نمی‌توانم مسائل دقیقی را در این زمینه بیان کنم ولی باید قبول کنیم میان آنچه اجرا شد با آنچه باید اجرا می‌شد تفاوت معنی‌داری وجود دارد.

وی با بیان اینکه مصمم هستیم تا جایی که می‌توانیم قانون برنامه پنجم را اجرایی کنیم، گفت: تصمیم داریم قانون برنامه ششم را نیز از ابتدای سال 93 با بررسی مسائل تقنینی آن آغاز کنیم ولی آنچه تا کنون در معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور وجود دارد این است که برنامه ششم در چهارچوب اقتصاد مقاومتی و با رویکرد اقتصاد منطقه‌ای تبیین شود

افزودن نظر جدید