واکنش بذرپاش به خبر پاداش 600میلیونی در سایپا

اعضای هیات مدیره سابق سایپا در واکنش به خبر روزنامه ایران اعلام کرد: پرداخت پاداش ۶۰۰ میلیونی به این اعضا در سال‌های ۸۷ و۸۸ قویا تکذیب می‌شود.

 

به گزارش امیدنامه به نقل از مهر، اعضای هیات مدیره سابق سایپا در نامه ای با شفاف سازی نسبت به حقوق و پاداش‌ پرداختی به اعضای هیات مدیره، اعلام کردند: «پرداخت پاداش ۶۰۰ میلیونی به اعضای هیات مدیره سایپا در سال‌های ۸۷ و۸۸ قویا تکذیب می‌شود، این در حالی است که عدد ذکر شده (۳۰۰ میلیون) در صورت مالی مصوب مجمع عمومی شرکت سایپا، عددی است که به سهامداران حقوقی (سازمان گسترش، شستا، گروه بهمن) پرداخت می‌شود.

همچنین سهامداران حقوقی طبق سیاست‌های ابلاغی از آن مبلغ، مبلغی را به اعضای حقیقی اختصاص می‌دهد که طبق ابلاغ وقت سازمان گسترش به شرکت‌های زیر مجموعه حداکثر پاداش مصوب برای اعضای غیرموظف ۱۰ میلیون تومان، موظف ۲۰ میلیون تومان و مدیرعامل ۳۰ میلیون تومان در سال بوده است که کمتر از ۵درصد عدد ذکر شده آن رسانه است. لازم به ذکر است برخی از اعضا همین مبلغ را نیز دریافت ننموده‌اند که مدارک آن در اسناد مالی سازمان گسترش موجود است.»

در همین حال، مهرداد بذرپاش در واکنش به مطلب «پاداش ۶۰۰ میلیونی بذرپاش و اعضای هیات مدیره سایپا»   در برخی رسانه‌ها با بیان اینکه این پاداش به هیچ عنوان به اعضای هیات مدیره سابق پرداخت نشده است، گفت: عدد ذکر شده (۳۰۰ میلیون تومان) در صورت مالی که مصوب مجمع عمومی سایپا است، به سهامداران حقوقی پرداخت می شود و این مبلغ به هیچ عنوان به اعضای هیات مدیره پرداخت نشده است.

وی افزود: براساس سیاست‌های وزارت صنایع وقت و ابلاغ سازمان گسترش و نوسازی حداکثر سقف پرداختی پاداش سالیانه اعضای هیات مدیره شرکت‌های زیرمجموعه مبلغ ۳۰ میلیون تومان در سال بوده است.

افزودن نظر جدید