همه چیز در لوزان معلق است

ایرنا نوشت :جلسه دیپلمات های ارشد دنیا دقایقی پیش پایان یافت ولی همه خبرها و کارها مبهم است. نه خبری از جلسه بیرون آمده و نه حتی امکان دستیابی به دیپلمات ها وجود دارد. باید به رفت و آمدها اکتفا کرد.

بعد از جلسه اعلام شد که وزیران خارجه انگلیس و چین رایزنی دو جانبه دارند. خبر از رایزنی های دیگر هم هست ولی هیچ خبرنگاری نمی داند کدام هیات با کدام هیات دیدار می کند.

محدودیت های امنیتی در هتل بوریواژ بیشترشده و حتی امکان تردد در محوطه پشتی هتل هم برای عکاسان و خبرنگاران فراهم نیست.

ارنست مونیز را دیده اند که در تراس هتل قدم می زده ولی فقط همین است و بس. نه عکسی منتشر شده نه امکان مشاهده عینی وجود دارد.

خبرنگاران روس که با لاوروف آمده اند تا شب گذشته خود را آماده بازگشت کرده بودند چون وزیر خارجه روس گفته بود باید فردا ( امروز) برود ولی ظاهرا به انها گفتند هنوز بازگشتشان تایید نشده است.

اخرین خبر این است که لاوروف عصر دوشنبه لوزان را ترک می کند و به مسکو می رود و گفته فردا بازمی گردد به شرطی که شانس محکم توافق باشد.

وزیران خارجه المان و فرانسه هم تا دیروز می خواستند که در جلسه فردای هیات دولت کشورشان حضور یابند ولی آنها هم اکنون برای بازگشت مردد شده اند.

خبرگزاری تاس هم احتمال داده وزیران اروپایی لوزان را ترک کنند و روز سه شنبه دوباره برای ادامه مذاکرات بازگردند.

قرار است لوران فابیوس ساعت 12 به وقت محلی - 14 و 30 به وقت تهران - برای خبرنگاران رسانه های فرانسوی جلسه توجیهی داشته باشد.

روز گذشته هم یکی از مقامات دفتر فابیوس برای همین خبرنگاران جلسه توجیهی گذاشته بود.

با توجه به اصرار هیات ایران برای ثبت توافق احتمالی در مقر سازمان ملل در ژنو، مشخص نیست که آیا قراراست جلسه ای برای خبرنگاران در لوزان باشد یا نه ؟ آیا اگر مراسمی در مقر سازمان ملل در ژنو برگزار شود، خبرنگاران و عکاسان هم حضور خواهند داشت یا نه؟

در حال حاضر همه چیز در لوزان معلق است.

افزودن نظر جدید