هشدار دکتر عارف درباره برخی خودزنی‌ها در داخل جریان اصلاحات:درانتخابات شوراها بیشترین هزینه را در جریان بستن لیست امید متحمل شدم/نمی خواهم با اظهارنظرهایم باعث تضعیف انسجام داخل خانواده اصلاحات شوم،وگرنه...

رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با هشدار نسبت به برخی اظهارنظرها داخل جریان اصلاحات که از آن به عنوان به خودزنی یاد کرد و با بیان اینکه کوچکترین خطای یک فرد را به کل جریان اصلاحات تعمیم می دهند و شروع به پرونده سازی برای اصلاح طلبان می کنند بر ضرورت پرهیز از حاشیه سازی در خانواده اصلاحات تاکید کرد.

به گزارش امیدنامه ،دکتر محمدرضا عارف در دیدار با اعضای دفتر سیاسی حزب ندای ایرانیان با تبریک برگزاری چهارمین کنگره  این حزب به عنوان انتخابی این کنگره یعنی "تعامل و مدارا،اصلاحات گام به گام و توسعه پایدار" اشاره کرد و گفت:تعامل و مدارا راهبرد اصلی جریان اصلاحات است و به نظر می رسد حزب ندای ایرانیان بسیار هوشمندانه برای کنگره خود عنوان تعامل و مدارا را انتخاب کرد هر چند جای واژه "امید" در این عنوان خالی بود.
وی در همین راستا و با بیان اینکه نمی توانیم در فعالیتهای سیاسی و تشکیلاتی خوشبین نباشیم،گفت:در قاموس اصلاح‌طلبی یاس و سرخوردگی و ناامیدی جایی ندارد.وقتی برخی از اظهارات دوستان اصلاح طلب را در فضای مجازی می خوانم که نسبت به آینده اظهار ناامیدی می کنند تعجب می کنم که چطور یک اصلاح طلب می تواند ناامید باشد.

نظام اسلامی هیچ راهی جز میدان دادن به جوانان با‌انگیزه،متخصص و متعهد ندارد
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با قدردانی از  فعالیتهای حزب ندای ایرانیان که محور فعالیت‌هایش بر محور جوانان و تربیت نیروی انسانی کارآمد است،خطاب به اعضای این حزب گفت:راهی که آغاز کرده اید را با قوت هر چه تمام تر ادامه دهید.همانگونه که رهبر معظم انقلاب در بیانیه راهبردی شان تاکید کرده اند جوانان باید آماده پذیرش مسئولیتهای کلان در کشور شوند.وقتی مخاطب بیانیه ایشان جوانان هستند نشان از این دارد که نظام اسلامی هیچ راهی جز میدان دادن به جوانان با‌انگیزه،متخصص و متعهد ندارد و به همین دلیل مسئولیت حزب ندای ایرانیان از گذشته بیشتر می شود.

غفلت‌هایی که در گذشته در خصوص میدان ندادن به جوانان صورت گرفت باید جبران شود
رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه غفلت هایی که در گذشته در خصوص میدان ندادن به جوانان صورت گرفت باید جبران شود،به تشریح عملکرد جریان اصلاحات در قالب شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌‍طلبان پرداخت و گفت:شخصا از برخی احزاب اصلاح‌طلب عضو شورای عالی اصلاح طلبان گلایه مند هستم چرا که تصور می شود رابطین این احزاب جمع بندی شورای عالی اصلاح طلبان را به حزب متبوع خود منتقل نمی کنند به همین دلیل هیچوقت احساس نکردیم رابطه تنگاتنگی با احزاب وجود دارد.باید این نقیصه  برطرف شود و شورای عالی با دریافت نکته نظرات اعضای خود بهتر بتواند فعالیت های خود را ساماندهی کند.

از جمله مخالفین تشکیل شورای عالی اصلاح طلبان  در سال 94 بودم
وی با بیان اینکه از جمله مخالفین تشکیل شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان  در سال 94 بودم ولی مسئولیت این شورا توسط اعضا به گردن من گذاشته شد ،خاطرنشان کرد:تشکیل شورای عالی  اصلاح طلبان پیشنهاد شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بود و قبل از انتخابات مجلس دهم برخی از اعضای شورای هماهنگی در چندین نوبت در ملاقاتهای مختلفی که با من داشتند اصرار به تشکیل شورای عالی اصلاح طلبان و  پذیرش مسئولیت در این شورا را مطرح کردند که در نهایت پذیرفتم.

نمی خواهم با اظهارنظرهایم باعث تضعیف انسجام داخل خانواده اصلاحات شوم،وگرنه...
رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان  با اشاره به برخی اظهارنظرها درخصوص  سکوت وی ،تاکید کرد:شخصا معتقدم درخصوص برخی مسائل حرف نزدن هنر است.اگر درباره برخی مسائل جریان اصلاحات و کشور صحبت کنم مطمئنم همان کسانی که بحث سکوت من را مطرح می کنند از طرح برخی موضوعات گلایه خواهند  کرد.نمی خواهم با اظهارنظرهایم باعث تضعیف انسجام ،همبستگی و  یکپارچگی داخل خانواده اصلاحات شوم وگرنه می توانم به عنوان مثال درباره علت اینکه دوم خرداد 76 به تیر 84 ختم شد مطالب زیادی بگویم.
وی با بیان اینکه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در چارچوب منافع ملی  و تلاش جهت مشارکت حداکثری مردم در رویدادهای مهم از جمله انتخابات  دستاوردهای ارزنده ای داشت،خطاب به منتقدین عملکرد شورای عالی ،گفت:برخی احزابی که از عملکرد شورای عالی اصلاح طلبان گلایه مند هستند بیشترین سود را از تشکیل شورای عالی بردند و در جریان انتخابات های اخیر، آنها بیشترین جذب نیرو را در حزب شان داشتند.

در جریان انتخابات شوراها بیشترین هزینه را در جریان بستن لیست امید متحمل شدم
عارف با یاددآوری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال 96 گفت:در جریان این انتخابات بیشترین هزینه را در جریان بستن لیست امید متحمل شدم در حالیکه کوچکترین اعمال نظری هم  در تهیه لیست نداشتم البته هیچ شخص و اشخاصی هم نفوذی در انتخاب افراد لیست امید نداشتند و لیست بر اساس سازوکار مشخص و از قبل تعیین شده بسته شد.

انتقاد از نحوه تعامل شورای شهر تهران با شورای عالی اصلاح طلبان
وی با انتقاد از نحوه تعامل شورای شهر تهران با شورای عالی اصلاح طلبان،گفت:از همان ابتدای فعالیت شورای اسلامی شهر تهران و در اولین عملکرد مهم خود یعنی انتخاب شهردار، به مشورت هایی که داده شد متاسفانه توجه ای نشد و تاکنون هم شورای عالی اصلاح طلبان نظارت جدی بر عملکرد شورای اسلامی کلانشهرها و فراکسیون امید نداشته است.

پرونده‌سازی برای اصلاح‌طلبان
رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه کوچکترین خطای یک فرد را به کل جریان اصلاحات تعمیم می دهند و شروع به پرونده سازی برای اصلاح طلبان می کنند بر ضرورت پرهیز از حاشیه سازی در خانواده اصلاحات تاکید کرد.

برخی اظهارات داخل جریان اصلاحات به خودزنی رسیده است
وی در همین زمینه تصریح کرد: برخی اظهارات داخل جریان اصلاحات به خودزنی رسیده است .کسانیکه عملکرد شورای عالی  سیاست گذاری اصلاح طلبان را  زیر سوال می برند واقعا انتظاری غیر از رای آوری لیست یکپارچه امید در انتخابات های اخیر داشتند؟مردم به ما اعتماد کردند و باید به  اعتماد آنها با عمل به وعده های خود و توجه به مطالبات آنها پاسخ دهیم.کاری نکنیم که با برخی اظهارنظرهای غیرواقعی دل مردم را خالی کنیم.

برخی سازوکارهای شورای عالی اصلاح طلبان، اصلاح خواهد شد
عارف با تاکید بر اینکه در شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان اعتقاد به شفافیت وجود دارد،گفت:بعد از پایان دور دوم شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با انجام نظرسنجی از  برخی نخبگان درخصوص ادامه فعالیت شورای عالی بالای 80 درصد بر تداوم فعالیت شورا تاکید داشتند البته مطمئنا برخی سازوکارهای شورای عالی اصلاح خواهد شد.
در ابتدای این دیدار، اعضای دفتر سیاسی حزب ندای ایرانیان با تاکید بر اینکه دلگرمی اعضای این حزب به حمایت‌های دکتر عارف از این حزب است درخصوص آینده جریان اصلاحات و عملکرد شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان نکته نظرات خود را مطرح کردند.
IMG_20190216_163639_264.jpg

افزودن نظر جدید