نوبخت: دولت نسبت به مساله حصر بی‌تفاوت نیست

محمدباقر نوبخت می گوید دولت نسبت به مساله حصر بی تفاوت نیست

به گزارش امید،سخنگوی دولت در جمع خبرنکاران در پاسخ به سوالی درباره نامه علی مطهری نماینده مجلس که  با غیرقانونی خواندن موضوع حصر رییس جمهور را تهدید به سوال کرده بود سوال شد که سخنگوی دولت در پاسخ گفت: آقای مطهری نماینده محترم، شجاع، متدین و صریح اللهجه هستند و براساس آنچه وظیفه قانونی خود است عمل می‌کنند، اما قطعا همه اطلاعات پیش ایشان نیست، دولت در پاره‌ای موارد که ضروری نمی‌داند موضوعی را رسانه‌ای نمی‌کند.

سخنگوی دولت تاکید کرد: دولت قطعا نسبت به این موضوع بی تفاوت نیست و ما بر خود فرض می‌دانیم تعهداتی که جناب آقای رییس جمهور فرمودند را انجام دهیم.

نوبخت تصریح کرد:شما نباید از دولت اعتدال‌گرا که با تدبیر کار می‌کند، انتظار داشته باشید که در حد یک خبر حرف‌هایی در جهت اغنای احساسات مردم بزند و این موضوع را کافی بداند. ما می‌خواهیم در رابطه با آرامش جامعه کار کنیم.

از نوبخت درباره علت مشخص نشدن وضعیت معاون سیاسی وزارت کشور با توجه به حساسیت این معاونت پرسیده شد که وی در این باره گفت: انشاء الله فرد مناسبی از نظر وزیر محترم کشور و دولت انتخاب می‌شوند.

وی همچنین درباره موضوع کسر بودجه بعضی از دانشگاه‌ها اظهار کرد: آقای نجفی به عنوان سرپرست وظایف خود را انجام می‌دهند. در مورد موضوع کسر بودجه جلسه‌ای داشتیم و قرار شد دانشگاه‌هایی که مشکل دارند بودجه‌هایشان بازبینی شود.

نوبخت همچنین در پاسخ به این سوال که آیا آقای نجفی به عنوان وزیر علوم به مجلس معرفی خواهند شد یا خیر به بیان این جمله بسنده کرد که مشخص خواهد شد.

سخنگوی دولت همچنین در مورد تخریب‌ دولت نیز با تاکید بر این‌که ما به دنبال حاشیه‌سازی نیستیم اظهار کرد: به جای این موضوع اگر بتوانیم یک واحد رشد اقتصادی و رونق را بیشتر کنیم و کارهایی برای مردم انجام دهیم این موضوع بیشتر در ذهن‌ها باقی خواهد ماند.

‫وی همچنین درباره اخباری مبنی بر دستگیری برخی از تکفیری ها در کشور تصریح کرد: این موضوع ربطی به داعش ندارد و این ها خارجی هم نبودند. ما از سربازان گمنام امام زمان که از پرسنل شریف و خدوم وزارت اطلاعات هستند تشکر می‌کنیم که با چشم باز و با دقت مراقبت‌های لازم را انجام می‌دهند و در آن منطقه نا امن و آشفته وظیفه خود را به درستی انجام می‌دهند.

نوبخت همچنین در ادامه گفت: از طرح مجلس برای حمایت از امربه معروف خبر ندارم، اما اینکه ستادی بخواهد تشکیل بشود که جایگزین فعالیت دولت شود، مسلماً درست نیست اما از جزئیات بی‌اطلاع هستم.‬

سخنگوی دولت در ادامه در قالب پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره بودجه مناطق آزاد اظهار کرد: بودجه مناطق آزاد را قانون مشخص کرده و کمک دولت روی موضوع زیرساخت‌هاست.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید