نوبخت تغییرات در دولت را تایید کرد

سخنگوی دولت،رفع دغدغه های معیشتی مردم را از مهمترین اولویت های دولت تدبیر و امید دانست و گفت: زمانی که دولت یازدهم اداره امور کشور را به دست گرفت، شاهد تورم40 درصدی بودیم اما امروز این تورم به 14.8 درصد رسیده است.

به گزارش امید به نقل از ایرنا، محمد باقر نوبخت امروز جمعه در نشست خبری در شهر کرد مرکز استان چهار محال و بختیاری افزود: این کاهش تورم نشان می دهد که ما در مسیر درست تلاش خود را انجام داده ایم و موفق شده ایم.

نوبخت با تاکید بر اجرای صحیح قانون هدفمندسازی یارانه ها در کشور اظهار کرد: عقل حکم می کند یارانه افراد پردرآمد قطع و به نیازمندان داده شود و ما هم اینک برای حل عدم تعادل در هدفمندی یارانه ها در حال اتخاذ تدبیر و تدوین دستورالعمل هستیم.

نوبخت هم چنین در پاسخ به سووال یکی از خبرنگاران مبنی بر تغییر برخی وزیران و استانداران از سوی رییس جمهوری افزود: طبق اصل 113 قانون اساسی، رییس جمهوری مسوول اجرای قانون در کشور و پس از مقام معظم رهبری عالی ترین مقام در کشور است و در این پیوند نیز دارای اختیاراتی است.

وی افزود: در مقابل اختیاراتی که رییس جمهوری بر عهده دارد، مردم نیز مطالباتی از وی دارند که طبیعی است رییس جمهوری از عملکرد خود و مجریان کشور ارزیابی داشته باشد و در این ارزیابی ها، جابه جایی برخی افراد نیز ضروری باشد.

نوبخت تصریح کرد: این در حالی است که بنده در مقام جایگاهی که دارم از تعداد این جابه جایی ها اطلاعی ندارم.

معاون رییس جمهوری همچنین با اشاره به اهمیت حضور گروه هایی که در ستادهای انتخاباتی دکتر روحانی ایفای نقش کردند، گفت: مردم در انتخابات 92 به گفتمان اعتدال رای دادند و در این میان گروه ها و جناحهای مختلف چه در ستادهای انتخاباتی و چه در حزب اعتدال و توسعه، ما را یاری دادند و این فرصتی برای خدمتگزاری به مردم شد.

نوبخت ادامه داد: برهمین اساس عده ای که در این میان هزینه دادند اما در پست های مدیریتی به سمتی نائل نشدند همین که در ایجاد فرصت برای خدمتگزاری به مردم سهیم شدند، مزد خود را گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که برخی از این افراد دارای توانمندیهایی هستد که از نظرات آنها در مجمع مشورتی رسمی بهره مند می شویم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، بازدید از پروژه های سفر هیات دولت به چهارمحال و بختیاری را مهمترین هدف خود در سفر به این استان اعلام کرد و گفت: حضور در همایش ملی 'تدبیر در توسعه چهارمحال و بختیاری' و تلاش برای آبادانی و عمران این استان از دیگر اهداف این سفر بود.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید