نقش طلاب مشکات در تجمعات اعتراضی

استقبال دور از ذهن گروهی به ظاهر خودسر با تخم مرغ و کفش از دکتر روحانی، تیتر اول خبرگزاری های مهم دنیا شد؛ در حالی که روحانی با دست پر از سفر سازمان ملل به کشور بازگشته بود. اما در بین این چهل نفر متعرض آقای روحانی، چهره هایی آشنایی از "حوزه ی مشکات" به چشم می خورد و نشان از ارتباط آنها با حمله به سفارت انگلیس و سیستماتیک بودن آن دارد.

به گزارش امید به نقل از انصاف نیوز،دو گروه عمده در این تظاهرات اعتراضی شرکت داشتند؛ گروه اول که در رسانه ها به آنها اشاره شده، با هدایت یکی از مسوولین ارشد ستاد سعید جلیلی، دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی و نامزد ناکام انتخابات پیشین بود که با برخورد خشن و تهیج آمیز اقدام به پرتاب کفش و تخم مرغ به سمت خودروی رییس جمهور کردند و خبر ها حاکی از دستگیری دو نفر از این افراد حکایت دارد.

اما در بین عکس های منتشر شده در خبرگزاری ها، تصویر دو روحانی به چشم می خورد. پیگیری ها حاکی از این است که تعدادی از افراد حوزه ی علمیه ی "مشکات" در این تظاهرات اعتراضی شرکت داشته اند. حوزه مشکات از معدود حوزه های تهران است که با نگاهی متفاوت به فقه تاسیس شده و سکان هدایت آن بر عهده ی حجت الاسلام قاسمیان است؛ با سابقه ای در ارتباط با ماجرای تسخیر چند ساعته ی سفارت انگلیس.
حجت الاسلام قاسمیان سخنران جمع دانشجویانی بود که با عمل غیر قانونی از دیوار سفارت انگلیس بالا رفته و اقدام به تسخیر آن کردند. در خبر های منتشر شده، عامل اصلی وارد شدن جمع معترض به سفارت خانه، سخنرانی هیجانی قاسمیان ذکر کرده بود؛ سایت پارسینه در این باره گزارش داده بود:

"مراسمي در روز سه‌شنبه مورخ 8 آذر 1390 مقابل سفارت انگلستان در سالروز شهادت استاد بزرگوار دکتر مجيد شهرياري با حضور اتحاديه‌هاي دانشجويي برگزار شد. در ابتدا چند تن از فعالان دانشجويي به نمايندگي از جمع دانشجويي و مردمي که در آنجا حاضر بودند به بيان سخنان خود پرداختند، سپس ‌حجت‌الاسلام والمسلمين قاسميان به سخنراني پرداختند. پس از پايان سخنراني ايشان تقريباً فشار حاضرين براي ورود به سفارت آغاز شد و موج اول دانشجويان وارد سفارت شدند و پرچم اين کشور در سفارت پايين کشيده شد و پس از اين اتفاق دانشجويان به ساختمان‌ها و اماکن سفارت وارد شدند. لازم به ذکر است در آن زمان در سفارت جز معدودي کارمند و کارگر معمولي کسي حضور نداشت."

اما واکنش رهبر انقلاب بعد از این حرکت دانشجویان چه بود: " در قضیه اخیر اشغال آن سفارت خبیث، احساسات جوانان درست بود، ولی رفتنشان درست نبود ..."
تا امروز پای طلاب این حوزه در دو موضوع حساس و مورد انتقاد رهبری به وضوح باز شده است؛ قضیه اول سفارت انگلستان و حالا مراسم استقبال از دکتر روحانی در فرودگاه مهرآباد.
 تعداد طلاب حوزه مشکات که در مراسم استقبال برای مخالفت حضور داشتند، بیش از آن دو طلبه ی جلب توجه کننده در عکس های منتشر شده است.

افزودن نظر جدید