نعمتی تأکید کرد: هیچ استیضاحی در دستور کار مجلس نیست

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس با تأکید بر اینکه هیچ استیضاحی در دستور کار مجلس نیست، گفت: طرح موضوع جمع‌آوری امضا برای استیضاح وزیر راه مساله حاشیه‌ای است که برخی‌ها مطرح می‌کنند چون مجلس این هفته جلسه‌ای نداشته که بخواهد در آن موضوع استیضاح مطرح شود.

 

به گزارش امیدنامه به نقل از ایسنا، بهروز نعمتی با تأکید بر اینکه استیضاح حقق نمایندگان است، گفت: نمایندگان می‌توانند هر وزیری را که بخواهند استیضاح کنند اما با توجه به تعطیلات مجلس در هفته جاری و حضور نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه تا این لحظه هیچ استیضاحی در دستور کار مجلس قرار نگرفته است. لذا اینکه برخی می‌گویند 50 یا 30 امضا برای استیضاج وزیر راه جمع شده همه امضاهای تلفنی است و موضوع رسمی وجود ندارد.

وی ادامه داد: اگر قرار بر استیضاح وزیری باشد باید تقاضاکنندگان استیضاح را به هیأت رئیسه ارائه دهند اما در این هفته جلسه‌ای برگزار نشده که هیأت رئیسه بخواهد این تقاضا را بررسی کند ولو اینکه چنین تقاضایی نیز ارائه نشده است. به همین دلیل اینها همه حرف‌های تلفنی و حاشیه‌ای است.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس در پایان، گفت: معمولاً بعد از بروز اتفاقات مهمی همچون حادثه برخورد دو قطار در سمنان مجلس به بررسی آن حادثه می‌پردازد. لذا این احتمال وجود دارد که هفته آینده در جلسه‌ای با حضور وزیر راه این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

افزودن نظر جدید