نظر رهبری درباره رای جلیلی به روایت علم‌الهدی

آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد روز گذشته در دیدار با کادر مجموعه سازمان بسیج دانشجویی خراسان رضوی در دفتر خود گفت: ما علما در جمهوری اسلامی ایران دلواپس هستیم و شما بسیجیان علاوه بر این دلواپسی آرمان گرا نیز هستید و این بسیار برای اسلام ارزشمند است.

به گزارش امید به نقل از ایسنا، وی در پاسخ به سوالات بسیجیان در خصوص نفوذ تفکرات شرقی و غربی در داخل دانشگاه ها گفت: راهکار مقابله با این نفوذ به شیوه مستقیم به نتیجه نمی رسد؛ اگر ما بیاییم و جریان فکری خود را حفظ کنیم و بر مبانی اعتقادات دینی و مذهبی خود پافشاری کنیم، می توانیم در مقابل این تفکر بایستیم.

گزیده سخنان علم الهدی را در ادامه می خوانید:

57 هزار دانشجو بسیجی در دانشگاه های استان خراسان رضوی حضور دارند. ما اگر بتوانیم 5000 بسیجی فعال از میان این بسیجیان استخراج کنیم موفق خواهیم بود؛ اما باید بدانید این تعداد دانشجوی بسیجی باید از آن نوع بسیجیانی باشند که حاضر می شوند بروند به روی مین.

اینکه در انتخابات فکر کنید اصولگرایان شکست خورده اند را من اصلا قبول ندارم در حال حاضر سه ماه است که دولت یازدهم مستقر شده و تمام تلاش خود را در حساس ترین نقطه کشور یعنی خراسان رضوی جهت تشکیل شورایی برای خود انجام داده اند؛ اما موفق نشده این یعنی ما اصولگرایان هنوز قدرت داریم.

تا به همین امروز دولت یازدهم شش نفر را در مشهد مقدس جهت تصدی پست استانداری تا مرز حکم دادن جلو برده است؛ اما نتوانسته از این میان شخصی را بر این مسند بنشاند مشخص است که اصولگرایی هنوز شکست نخورده است این عملیات روانی است که اصلاح طلبان راه انداخته اند تا اصولگرایان را منزوی کنند.

دولتی که سر کار آمده 49.3درصد رای مردم را با خود ندارد و این تقریبا یعنی نصف آرای ملت ایران اگر تنفیذ رهبری نبود این دولت قدم از قدم نمی توانست بردارد و اینکه ما بگوییم در مجموع نفوذ قدرت را در کشور باید نگاه کنیم این خیلی معیار نیست.

رئیس جمهوری اسلامی ایران از تبار اصلاح طلبان نیست گرچه در برابر تصمیم گیری های آنها نیز سفت و محکم مقابله نمی کند؛ اما از جنس خاتمی و مبانی فکری او نیز نمی باشد در حال حاضر روحانی در خصوص تصمیم گیری های مهم خود هیچ شخصی را به اندازه رهبری قبول ندارد.

جلیلی کاندیدایی بود که تقریبا 90 درصد از آرای خود را به دلیل گفتمان انقلابش به دست آورد؛ اما دیگر کاندیدای دور یازدهم در مسئله مدیریتی و اداره کشور آرا را به خود اختصاص دادند.

مقام معظم رهبری به جلیلی پس از چهار میلیون رایی که کسب کرد گفتند: «این چهار میلیون نشانگر وجود یک جوهره در این جامعه است».

اکثر افرادی که به جلیلی رای دادند دانشجویان طلبه ها و اکثرا جوان و پرانرژی بودند این چهار میلیون جوهره انقلاب هستند و ما باید آنها را منسجم تا دوره بعدی انتخابات ریاست جمهوری حفظ کنیم این چهار میلیون همان افرادی هستند که اگر الان جنگ میان ایران و آمریکا شکل بگیرد در میدان جنگ خط مقدم و عقبه آن خدمت خواهند کرد.

جریانی که روی کار آمده جریان ما نیست، درست است که اصلاح طلبان اکنون امور را تا حدودی در دست گرفته اند؛ اما وظیفه ما غصه خوردن و به گردن گرفتن نیست با وجود گذشت سه ماه از استقرار دولت جدید اما تورم هنوز سرجایش است و تکان نخورده و مرغ نیز به کیلویی 7000 تومان رسیده اگر دولت اصولگرا الان بر سر کار بود آنها چگونه رفتار می کردند ما نیز باید از دولت دلیل این ناتوانی را مطالبه کنیم.

آنچه که امروز اقتصاد ما را این چنین دچار بحران کرده است عملکرد ضعیف احمدی نژاد در شش ماه آخر دوران ریاست جمهوری اش بود.

سونامی که امروز با یک حرکت اقتصاد ما را زیر و رو کرده است همان تصمیم بانک مرکزی در ماه های آخر ریاست جمهوری احمدی نژاد بود؛ اما متاسفانه به جای اینکه چندنفر کارشناس و مدیر بیایند و این مسئله را در داخل حل کنند دنبال مقصر می گردند و دیپلماسی خارجی را راهکار می دانند.

باید حواس مان جمع باشد که کم کاری و ناتوانی دیپلماسی امروز دولت یازدهم به گردن ما نیفتد آنچه که اکنون در سیاست خارجی ما شکل گرفته شکست خورده است؛ زیرا آمریکا هیچ زمان در برابر ما از خود نرمش نشان نخواهد داد ما منتظر هستیم تا ببینیم دولت و دیپلماسی او چه کار می خواهد انجام دهند و باید حواس مان باشد که به گونه ای رفتار نکنیم که شکست خود را به گردن ما بیندازند و در انتهای بگویند بچه حزب اللهی ها، علما و در نهایت رهبری نگذاشتند که ما کاری انجام دهیم.

آن جریانی که می خواهد شعار «مرگ بر آمریکا» را براندازی کند و یا حرف هایی را در سایت ها بیان می کنند که فرزندان شهدا را نیز به هم می ریزد همان جریانی است که می خواهد بگوید «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» اینها قشری خاکستری هستند که می خواهند بی بند و باری و از بین رفتن ارزش های اسلامی و از بین رفتن استکباری ستیزی را در میان ما عادی جلوه دهند.

اگر این جریان ساختارشکن موفق شود کار خود را پیش ببرد ما همه چیز را از دست خواهیم داد و باید اسلام را فراموش کنیم باید در عرصه دانشگاه اجازه ندهیم این اتفاق بیفتد؛ البته در این مسیر وابسته افرادی نیز نشویم.

برچسب‌ها :

دیدگاه‌ها

از کسیکه مردم کشور خودش را بزغاله گوساله بنامد چه انتظاری داری

از تعجب دهنم باز شده و بسته نمیشه!!!!!!!!!

اگرتاچهارسال دیگه دق نکنی خیلیه

آقای علم الهدی خدایی هم هست!!!

زرششششك!

افزودن نظر جدید