نظر دکتر عارف درباره اعلام اسامی نجومی‌بگیران

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی نظر مسئولان ری را شرط اصلی پیگیری استقلال این شهرستان دانست و گفت: با انتشار اسامی نجومی‌بگیران طبق قانون یعنی پس از محکومیت قطعی موافق هستم.

به گزارش امیدنامه،دکتر محمدرضا عارف پس از دیدار مردمی با مردم شهرستان ری و برگزاری جلسه با فرماندار و جمعی از مسئولان ادارات شهرستان ری در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره جلسه با مدیران شهرستان ری، اظهار داشت: جلسه خوبی با فرماندار و مدیران شهرری داشتیم و امیدوارم به برکت حضور حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه‌السلام در این منطقه، مشکلات ری حل شود.

وی افزود: ما در دوره مجلس دهم، دفتری را در شهرستان ری تشکیل دادیم تا ارتباطمان با مردم افزایش پیدا کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در ادامه به تشریح نتایج برگزاری نشست رسیدگی به مشکلات شهرری با حضور فرماندار و مدیران شهرری پرداخت و گفت: در این جلسه مقرر شد تا فرماندار در شورای اداری شهرستان ری به بررسی و جمع‌بندی اولویت‌ها و مسائل این منطقه بپردازد و مشروح آن‌ها را دو یا سه هفته آینده در مجمع نمایندگان تهران که با حضور مدیران شهرستان برگزار می‌شود، ارائه دهد.

عارف تصریح کرد: بخشی از مسائل این شهرستان نیز مربوط به مباحث ساختاری و نرم‌افزاری به‌ویژه ارتقاء جایگاه ادارات شهرستان ری می‌شود که پیگیر آن‌ها نیز هستیم.

وی مسئله استقلال ری را یکی دیگر از موضوعات مورد بحث نشست با فرماندار و مدیران این شهرستان عنوان کرد و افزود: آن چه که به نفع شهرستان ری باشد باید صورت پذیرد. این موضوع باید بررسی شود که آیا دارا بودن یک یا دو نماینده مستقل در مجلس به نفع ری است یا اینکه هر ۳۰ نفر نماینده تهران موظف به پیگیری مسائل ری باشند.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما نظر مسئولان شهرری را پیگیری می‌کنیم؛ اگر جمع‌بندی مسئولان شهرستان این بود که داشتن نماینده مستقل در مجلس به نفعشان است، ما همان را دنبال می‌کنیم.

عارف براین اساس ادامه داد: مستقل‌شدن شورای اسلامی هم نیاز به بررسی کارشناسی و بررسی جوانب مختلف دارد. ما باید ببینیم که آیا همراهی با تهران به نفع شهرری است یا خیر.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر موافقت یا عدم موافقتش با اعلام اسامی نجومی بگیران گفت: افشاء اسامی تا زمانی که این موضوع مطرح است و دادگاه قطعی نکرده، به نظر نمی‌رسد که خیلی به صلاح آرامش جامعه باشد چرا که ممکن است نام یک نفر اشتباهی اعلام و با حیثیت افراد بازی شود.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی  با بیان این‌که با انتشار اسامی افراد نجومی‌بگیر طبق قانون موافق هستیم، خاطرنشان کرد: قانون هم می‌گوید که پس از محکوم‌شدن، اسامی افراد نجومی‌بگیر اعلام شود.

افزودن نظر جدید