محمدرضا عارف در دیدار جوانان حزب اعتماد ملی:

نباید واژه" اعتدال" مورد بهره‌برداری‌های خاص قرار بگیرد/ادامه روند 8 سال گذشته نظام را با چالش‌های جدی رو به رو می‌کرد/در مقاطعی نیروهای امنیتی درگیر مسائل جناحی شدند

رئیس بنیاد امید ایرانیان بر ضرورت فعالیت مجدد خانه احزاب تاکید کرد و با بیان اینکه نباید واژه" اعتدال" مورد بهره‌برداری‌های خاص قرار بگیرد،گفت: در طول30 سال گذشته یک اقلیت تندرو که در هر دو جریان سیاسی بوده‌اند،اکثریت را مجبور به سکوت می‌کردند،امروز کشور ما راهی جز در پیش گرفتن مشی اعتدال ندارد و این مشی می‌تواند مسیر انقلاب را برای تحقق آرمانها و تحقق وعده‌ها و مطالبات مردم هموار کند.

به گزارش امید،دکتر محمدرضا عارف در دیدار جمعی از جوانان حزب اعتماد ملی ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) با اشاره به پيوند ناگسستني تحزب با مردم‌سالاري،گفت: وقتي ما حزب نداشته باشيم نمي‌شود يك برنامه سنجيده عقلاني را به مردم منتقل کنیم . در كشور ما هنوز احزاب پا نگرفته‌اند و جایگاه واقعی خود را در فعالیت های سیاسی پیدا نکرده‌اند .از آنجا كه احزاب در كشورهاي در حال توسعه مزاحم تلقي مي‌شوند، حمايت لازم از سوي نهادهی ذیربط براي نهادينه شدن احزاب صورت نمي‌گيرد.
وی با بیان اینکه تا زمانیکه احزاب نهادينه نشوند مشكلاتی در ساز و کارهای سیاسی خواهيم داشت،برضرورت فعالیت مجدد خانه احزاب تاکید کرد و گفت: هم اندیشی اخیر مسئولان وزارت کشور با برخی از احزاب گام مثبتی برای باور به فعالیتهای حزبی است.البته اینگونه نشستها باید هدفمند و تداوم داشته باشد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان حاضرین در جلسه مبنی بر برخی اشکالاتی که به بخشهایی از عملکرد حاکمیت وارد است ضمن تایید این سخنان ،گفت: اینکه به عملکرد بخش‌هایی از نظام اجرایی کشور نقدهایی وارد است قابل پذیرش است ،اما باید توجه داشت هیچ فرد و جریانی نمی تواند و نباید استقلال نظام را به چالش بکشد. همه جریان‌ها و گروه‌هایی که در کشور فعالیت می کنند با وجود اختلاف سلیقه باید بر روی ارزشها و اصول کلی و استقلال کشور اتفاق نظر داشته باشند.عملکرد سه دهه گذشته انقلاب نشان داده است کسی نمی‌تواند چیزی را از بیرون از کشور به ما دیکته کند و این مزیت برجسته انقلاب و حکومت ماست که  می تواند محور حرکت جریان‌های سیاسی باشد.
رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه باید در همه تصمیمات منافع ملی را در نظر بگیریم و بر اساس خیر و صلاح مردم عمل کنیم، درباره کناره گیری خود از انتخابات ریاست جمهوری گفت: آنچه در انتخابات ریاست جمهوری انجام دادم یک وظیفه بود،درست است که از نامزدی در انتخابات کناره گیری کردم اما ما خود را پیروز انتخابات می دانیم،چرا که روندی که در کشور پیش می‌رفت نه در شان انقلاب بود و نه قابل دوام،ادامه آن روند نظام را با چالش‌های جدی رو به رو می‌کرد ، نمی‌خواستیم انتخابات به سرنوشت سال 88 دچار شود،خوشبختانه در انتخابات 92 همه پیروز شدند و زمینه را برای پیشرفت و تعالی و پاسخگویی به مطالبات و نیازهای مردم فراهم کرده است.
وی ادامه داد:ما پیروزی‌مان را در ادای وظیفه مان می‌دیدیم.ما پیروزی خود را در شکستن فضای امنیتی که حاکم شده بود می‌دیدیم.در شان کشور و انقلاب ما نیست که در دانشگاه‌هایش دانشجو و استاد جرات حرف زدن نداشته باشند.متاسفانه در مقاطعی نیروهای امنیتی که باید حافظ امنیت ملی و مردم باشند درگیر مسائل جناحی شدند.
عارف با بیان اینکه کشور ما طی 30 سال گذشته چوب تندروها را خورده است،گفت:یک اقلیت تندرو که در هر دو جریان سیاسی بوده‌اند،اکثریت را مجبور به سکوت می‌کردند،امروز کشور ما راهی جز در پیش گرفتن مشی اعتدال ندارد و این مشی می‌تواند مسیر انقلاب را برای تحقق آرمانها و تحقق وعده‌ها و مطالبات مردم هموار کند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه نباید واژه" اعتدال" مورد بهره‌برداری‌های خاص قرار بگیرد، تاکید کرد:باید در فضای عقلانیت شکل گرفته به نقد عملکردها بپردازیم و با نگاه به آینده برنامه ریزی مناسب برای تداوم حاکمیت عقلانیت بر اداره امور کشور داشته باشیم.
عارف تاکید کرد: انتخابات مجلس دهم بهانه و فرصت خوبی است برای همگرایی احزاب همسو،اگر با تدبیر حرکت کنیم و منیت ها را کنار بگذاریم  می توانیم اکثریت را در مجلس به دست بیاوریم.
وی با بیان اینکه پیروز شدن خردورزان در انتخابات مجلس آینده بهترین راه برای حفظ فضای اعتدال در کشور است، خاطرنشان کرد:مهم نیست که چه کسی سر لیست انتخابات باشد،نباید فعلا وارد مصادیق شد  و باید روی راهبردها و جهت گیری و حضور پرشور مردم در انتخابات برنامه ریزی کرد.مهم این است که افراد دانا و منطقی به مجلس راه پیدا کنند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین در پاسخ به سوال یکی از حاضرین در جلسه که درباره وضعیت هنر و بخصوص سینما مطالبی را مطرح کرد، با تاکید بر اینکه امیدواریم در فضای جدید و بر اساس عقلانیت،هنر جایگاه خود را باز یابد،گفت: توصیه من به متولیان امور سینمایی کشور این است که اختلاف سلیقه‌ها را وارد این حوزه نکنند. نباید یک فیلم به خاطر اختلاف سلیقه دو سال در توقیف بماند و از آن طرف جوانان ما که به دنبال سرگرمی و تفریح هستند مخاطب فیلم‌های غیر اخلاقی شبکه های ماهواره‌‌ای شوند.،فیلم‌هایی که با معیارهای اسلامی ناسازگار است و با دیدن آن  قبح فساد برای جوانان ما ریخته می شود.
عارف در پایان اظهار امیدواری کرد با رفع مشکل دبیرکل حزب اعتماد ملی این حزب بتواند فعالیتهای گسترده خود را مجددا آغاز کند.

                                                            

 

افزودن نظر جدید