نامه دفتر رهبری به قالیباف و ۵ مقام دیگر

عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر گفت: در آخرین دیدار اعضای شورای شهر با مقام معظم رهبری، صیانت از فضای سبز و باغات شهر تهران مورد تاکید قرار گرفت. بنابراین یکی از اقدامات ما ایجاد کارگروه تخصصی باغات بود که یکی از خروجی‌های این کارگروه تهیه سندی در جهت حفظ باغات و راهکارهایی برای مقابله با تخریب آنها بوده است.

به گزارش امید به نقل از دنیای اقتصاد، محمد حقانی با اشاره به نامه‌ای که از دفتر مقام معظم رهبری به شهردار تهران، وزیر راه و شهرسازی، وزیر کشور، استاندار تهران، رئیس سازمان بازرسی کل کشور و معاون محیط‌زیست رئیس‌جمهور ارسال شده، گفت: در متن این نامه آمده است «اوضاع فضای سبز و باغ‌های شهر تهران مساعد نیست. برابر گزارش‌های واصله و شکایات مردم، فضای عمومی پارک‌ها و باغات در حال تخریب هستند، اگر لازم است قوانین خود را تغییر دهید تا فضای سبز در امان بماند. این موضوع را بررسی کرده و گزارش خود را برای معظم له ارسال کنید.»

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران معتقد است: نامه دفتر مقام معظم رهبری که سه قوه را درگیر موضوع رسیدگی به تخریب باغات کرده است، نشان از اهمیت این موضوع دارد و نهادهای نظارتی در کلان‌شهرهایی به‌خصوص تهران از همه پتانسیل‌های موجود برای حفاظت از سه عنصر اصلی آب، خاک و هوا استفاده کنند. حقانی با بیان اینکه ۶۸ درصد باغات باقیمانده بیش از ۵ هزار مترمربع مساحت دارند، گفت: ۵ درصد بین ۴ هزار تا ۵ هزار، ۶ درصد بین ۳ هزار تا ۴ هزار، ۸٫۵ درصد بین ۲ هزار تا ۳ هزار و الباقی زیر ۲ هزار مترمربع هستند.

افزودن نظر جدید