مهمترین وظیفه بایدن از نگاه محمدرضا عارف

محمدرضا عارف، رئیس بنیاد امید ایرانیان، با اشاره به آغاز به کار رسمی رئیس جمهور آمریکا در صفحه اینستاگرام خود نوشت

: «رئیس جمهور جدید آمریکا با استقرار در کاخ سفید، فصل جدیدی در تاریخ این کشور و جهان شروع خواهد کرد. مهمترین و سنگین‌ترین وظیفه آقای جو بایدن، ترمیم خرابی‌ها و لطماتی است که دونالد ترامپ نژادپرست و جنایتکار برای مردم جهان و به‌ویژه مردم ایران رقم زده است.

رئیس جمهور جدید آمریکا، کار سختی در پیش خواهد داشت تا بتواند اعتماد از دست‌رفته را در جهان بدست آورد و نشان دهد سیاست‌های آمریکا از سیاستهای تجاوزکارانه و زورگویانه سلف خویش فاصله گرفته است. مردم ایران ظلم‌ها و جنایت‌هایی که دونالد ترامپ در حق آنان کرد را هرگز فراموش نمی‌کنند و در تاریخ روابط دو کشور ثبت خواهد شد.

به‌نظر می‌رسد اروپا و دولتمردان جدید آمریکا خود را متعهد به دلجویی از ایران و مردمش می‌دانند. آقای بایدن باید با برداشتن تحریم‌های تحمیلی و غیرقانونی، جبران خسارات و بازگشت بدون شرط به برجام، اثبات نماید جنایات دونالد ترامپ استثناء بوده و تغییر جدی در رای و نظر دولتمردان آمریکا به‌وجود آمده است.

امید است با تلاش و تدبیر دولت جمهوری اسلامی، دلهای ملتهب و رنجدیده مردم در ایران آرام گرفته و به‌جای انتقام، همه با هم برای آرامش منطقه، همکاری و صلح و امنیت بین‌الملل گام‌های مشترک برداریم.»

افزودن نظر جدید