مرگ یا رستاخیز سیاسی؟

سایت خبری ـ تحلیلی آمریکا بلاگ (Amricablog) ششم فوریه با اشاره به حمایت هیلاری کلینتون از سیاست‌های دولت باراک اوباما در مذاکرات هسته‌ای با ایران می‌نویسد، هیلاری کلینتون پس از اشتباه بزرگی که در سال ۲۰۰۲ میلادی با حمایت از طرح جورج بوش برای حمله به عراق مرتکب شد این بار از فرصت استفاده کرد تا این اشتباه کشنده خود در دنیای سیاست را اصلاح کند. این بار تیم مشاوره‌ای هیلاری به موقع دست به کار شدند و وی را ترغیب کردند تا از طرح اوباما برای گفت‌و‌گو با ایران حمایت کند. طرحی که می‌تواند در صورت موفقیت مانع از جنگی دیگر در خاورمیانه شود.

به نوشته قانون، روزنامه واشنگتن پست اما چند روز پیشتر در مطلبی با عنوان «هیلاری کلینتون به مخالفان تحریم پیوست» با انتقاد از وزیر خارجه پیشین آمریکا نوشته بود: «رابرت گیتس، ‌ وزیر دفاع پیشین حق داشت: هیلاری با دو راهی انتخاب میان اتخاذ سیاست خارجه‌ای مسئولانه و فرصت عزیز کردن خود برای چپ‌های انزواطلب در حزب دموکرات روبه‌رو شده و گزینه دوم را انتخاب کرد.»

واشنگتن پست در ادامه گزارش خود با اعلام اینکه این تصمیم کلینتون احتمالا مرگ سیاسی وی را رقم خواهد زد، می‌نویسد: «اگر نخست از زاویه سیاسی نگاه کنیم کلینتون برای مدت طولانی قادر نبود دیدگاه‌های واقعی خود درباره ایران را مخفی کند... وی بار دیگر نشان داد که به عنوان یک فرصت طلب منتظر است ببیند که باد به کدام سمت می‌وزد... اما کلینتون نمی‌تواند مسئولیت ناشی از احتمال ختم شدن دیپلماسی به یک فاجعه را انکار کند چراکه اینطور تمام قد از دیپلماسی حمایت می‌کند. شاید برای رای‌دهندگان جناح چپ چندان اهمیتی نداشته باشد اما از دست دادن ایران، صلاحیت وی به عنوان فرمانده کل قوا را از تمامی ابعاد سلب خواهد کرد. برای جامعه طرفداران اسرائیل، بهانه تراشیدن برای اقدامات سخت‌تر می‌شود... واقعا بهتر است که نماینده‌ای از خاندان سلطنتی عربستان که تهدید ایران را به خوبی درک می‌کند و خواستار اقدامی در این راستا‌ست، به چنین کنفرانس‌های حامیان اسرائیل دعوت شوند.»

افزودن نظر جدید