مخالفت لاریجانی با تذکر مطهری

نماینده اردبیل گفت: مطهری خواهان بیان تذکری بود. وی معتقد است که دیروز از دو دقیقه از وقت نطقش استفاده نکرده است. بنده با ریاست مجلس در این خصوص صحبت کردم اما اعلام کردند بیان تذکر وی به صلاح نیست.

به گزارش امید به نقل از مهر، نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رایزنی‌هایش با ریاست و نایب رئیس مجلس برای بیان تذکر مطهری، گفت: ایشان با توجه به جو موجود و بررسی لایحه مهم خروج از رکود، بیان این تذکر را به صلاح ندانستند.

پس از آغاز جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی، تعدادی از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس شامل مسعود پزشکیان، کمال‌الدین پیر موذن، عابد فتاحی و علی مطهری جمع شده بودند.

مطهری در ابتدای جلسه اعلام تذکر آیین‌نامه‌ای کرد اما به وی فرصت بیان تذکر داده نشد. رایزنی‌ها میان اطرافیان مطهری و هیات رئیسه آغاز شد.

بر این اساس عابد فتاحی و کمال‌الدین پیرموذن با علی لاریجانی و محمد حسن ابوترابی فرد گفتگو کردند.

بهروز نعمتی، سخنگوی هیات رئیسه نیز به جمع اطرافیان مطهری اضافه شد و با وی گفتگو کرد.

پیرموذن در خصوص رایزنی‌های انجام شده گفت: مطهری خواهان بیان تذکری بود. وی معتقد است که دیروز از دو دقیقه از وقت نطقش استفاده نکرده و حقش پایمال شده است.

نماینده مردم اردبیل ادامه داد: بنده با هیات رئیسه و ریاست مجلس و نایب رئیس اول مجلس در این خصوص صحبت کردم. آنها اعلام کردند با توجه به جو مجلس و بررسی لایحه مهم خروج از رکود، بیان تذکر ایشان به صلاح نیست؛ البته خودشان صاحب اختیارند.

وی گفت: پس از گفتگوی نعمتی با مطهری و ابلاغ پیام‌های هیات رئیسه به وی، مطهری نیز قبول کرد که از بیان تذکر انصراف دهد.

روز گذشته علی مطهری در نطق میان دستور خود به موضوع حصر اشاره کرده بود که این اظهارات مطهری موجب اعتراض نمایندگان و بی‌نظمی صحن علنی مجلس شد و موجب شد ابوترابی‌فرد اعلام تنفس 15 دقیقه‌ای کند.
 

افزودن نظر جدید