محمد هاشمی: فساد دولت اصولگرایان بیش از 200 میلیارد دلار بود

چندی پیش علیرضا زاکانی، رئیس سابق بسیج دانشجویی و نماینده فعلی مجلس، طی گفتگویی با خبرگزاری فارس اتهاماتی را به دولت سازندگی وارد کرده بود. وی گفته بود:«اساس فساد سازمان‌یافته در دوره حاکمیت و مدیریت تفکر و عناصر کارگزاران در این کشور شکل گرفته است. گرچه خود کارگزاران رسماً سال 75 به بعد شکل گرفت اما فساد همینطور هم ادامه پیدا کرد. در حقیقت این جریان و همراهان دوم خردادی آنها مبارزه با فساد را پیشه نکردند و هیچ نمونه و الگویی در این زمینه ندارند.» در همین رابطه محمد هاشمی می گوید:«فساد دولت اصولگرایان بیش از 200 میلیارد دلار بود ».

به گزارش امید به نقل از سلام نو،وی با اشاره به اینکه علاقه‌ای ندارد به صحبت‌های افرادی چون علیرضا زاکانی پاسخ بدهد گفت: قطعا فساد سازمان‌یافته در دولت آقای هاشمی شکل نگرفته است. گذشته از این باید به این مساله پرداخت که اصولگرایان چرا سعی دارند که فرافکنی کنند و علت این تلاششان برای فرافکنی از اعمال گذشته‌شان چیست.

رئیس اسبق صداوسیما به «سلام نو» گفت: شاید بد نباشد که فقط به چند آمار توجه کنیم. درآمد نفت در طی 8 سال دولت آقای هاشمی 74 میلیارد دلار بود. درآمدهای مالیاتی هم خیلی کمتر بودند به نحوی که 70 درصد بودجه کشور را همان فروش نفت تامین می‌کرد.

برادر آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی اشاره کرد: اما تاکنون بیش از 200 میلیارد دلار فساد مالی در دولت اصولگرایان گزارش شده است که از کل بودجه دولت سازندگی هم بیشتر است. البته این فقط به پرونده‌های فساد مالی مربوط می‌شود که تاکنون رو شده‌اند. مشخص نیست که با گذشت زمان و طرح شدن پرونده‌های دیگر این عدد مربوط به فساد دولت اصولگرای احمدی‌نژاد به چه مقدار خواهد رسید.

وی ادامه داد: در دولت اصولگرایان حدود 800 میلیارد دلار از بابت فروش نفت کسب درآمد شد که معلوم نشد در طی این 8 سال این پول‌ها در کجا و چگونه خرج شدند. مشخص نیست که با این درآمد چه پروژه خاص یا بزرگی انجام شده و هیچ‌گاه محل خرج این پول‌ها کلان مشخص نشد.

محمد هاشمی تصریح کرد: با توجه به اینکه بیش از 20 الی 30 درصد این بودجه در فسادهای مالی مورد سوءاستفاده قرار گرفته است، بنابراین اصولگرایان راهی جز این ندارند که فرافکنی کنند.

وی در پایان گفت: اصولگرایان با این حرف‌ها نمی‌توانند خود را تطهیر کنند و بالاخره باید به مردم جواب بدهند که با پول بیت‌المال چه کرده‌اند.

دیدگاه‌ها

اصولگرایان بهترین ادمهای روی کره زمن هستند حالا در قبال زحمتی که برای اسلام و کشور می کشند یه مقدار پول خوردند قطعا این میزان پول هم برای رضای خدا بوده

افزودن نظر جدید