محمدرضا عارف در پیام تبریک نوروز 1400 :ایرانیان در آغاز سده پانزدهم نیازمند بازخوانی تجارب گذشته خود هستند

رئیس بنیاد امید ایرانیان در پیام تبریک نوروز ۱۴۰۰ که در اینستاگرام خود منتشر کرد ضرورت بازخوانی تجارب قرن گذشته را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش امیدنامه، متن پیام نوروزی محمدرضا عارف به شرح زیر است:

بنام خالق زیبایی ها

عید باستانی نوروز که در خطه  گسترده ای به نام ایران فرهنگی، جشن گرفته می شود و نماد تغییر ، تحول و امید به سر سبزی و زندگی است را به ساکنان این قسمت از ربع مسکون، تبریک عرض می کنم.

نوروز به ما می گوید که تغییر و تحول، تنها اصل پایدار است . از این جهت علیرغم اتکاء به سنت هایمان، نمی توانیم در  گذشته ای متصلب بمانیم.

ایرانیان در آغاز سده پانزدهم ، در زمینه های مختلف، نیازمند بازخوانی و باز اندیشی تجارب گذشته ی خود می باشند. ۱۴۰۰ را می توان طلیعه ای مبارک و تجدید مطلعی نو از تجارب ملت ایران در سازگاری عناصر برسازنده ی تاریخ و فرهنگ خود قرار دهیم؛ سازگاری  ایرانیت، اسلامیت و مدرنیت.

اصلاحات چیزی غیر از امید به آینده ای بهتر برای ایران عزیز ما، معطوف به این سازگاری نیست. قرن پانزدهم را با درایت، امید، عقلانیت ، شفافیت ، سر زندگی و عبور از مصائب آغاز کنیم.با تبریک عید نوروز و اعیاد شعبانیه  به امید فردای بهتر برای میهن عزیزمان و امید به ریشه کنی ویروس  کرونا و زندگی توام با سلامتی و کامروایی برای همه ایرانیان عزیز.

افزودن نظر جدید