محمدرضا عارف :با مردم صادقانه گفت‌وگو کنیم/بخشي از سرمايه اجتماعي به دلیل ناکارآمدی بخش‌هایی از نظام اداری و تصمیم گیری از دست رفته است/در گذشته برای کسب درآمد مجوزهای نامتعارفی برای انبوه سازی داده شد

رئیس بنیاد امید ایرانیان بر لزوم گفت‌وگو با مردم تاکید کرد و گفت : شايد لازم باشد علاوه بر اطلاع‌رساني به مردم درباره فعاليت‌هاي صورت گرفته، درخصوص برخی موانع بر سر راه برای تحقق وعده‌های داده شده نیر با مردم صادقانه صحبت کنیم تا بدانند ما تلاش كرديم جلوي برخي رخدادهاي ناخوشايند را بگيريم اما توفیقی حاصل نشد.

به گزارش امیدنامه ،دکتر محمدرضا عارف در ديدار با كارگروه شهرسازی و معماری بنیاد امید ایرانیان با بيان اينكه بنیاد اميد با هدف ايجاد پل ارتباطي بين تشكل هاي مردمي با نهادهاي دولتي تشكيل شد، گفت: بنیاد اميد با تشكيل اتاق فكر در زمینه‌های راهبردی  و کلان ،برنامه های توسعه و پیشرفت و تشكيل کارگروه های تخصصي در جهت آسيب شناسي موضوعات مختلف اجتماعي،فرهنگی و علمی  قدم برمی دارد.
وي ادامه داد : اكنون نيز از کارگروه شهرسازی و معماری بنياد  امید ایرانیان انتظار مي‌رود تا با آسيب شناسي عملكرد مدیریت شهری  نقاط قوت و ضعف را شناسايي كند تا بتوانيم پاسخگوي انتظارات مردمي كه به ما اعتماد كردند، باشيم. 
رئیس بنیاد امید ایرانیان با بيان اينكه مباحث مهمی مانند حاشيه نشيني، بافت های فرسوده،سیاست های مدیریت شهری و حمل و نقل عمومی كه به آن کمتر پرداخته ایم بايد مورد توجه جدی‌تر قرار گيرند، افزود: داشتن مسكن آرزوی دست نيافتي براي بخشی از جامعه شده است بايد با يك برنامه ريزي مناسب به سمت احقاق اين حق كه داشتن مسکن است و  در قانون اساسي هم به آن پرداخته شده پيش برويم.
عارف با بیان اینکه نباید درآمدهای شهرداری تنها معطوف به حوزه شهرسازی باشد ،گفت:باید به دنبال درآمدهای پایدار برای شهرداری بود متاسفانه در گذشته برای کسب درآمد مجوزهای نامتعارفی برای انبوه سازی داده شد و مشکلاتی را برای مناطقی از شهر تهران و کلان شهرها ایجاد کردند.
رئیس مجمع نمایندگان تهران تاکید کرد:در وضع قوانین در حوزه شهرسازی صرفا منفعت مدیریت شهری در نظر گرفته نشود و حقوق مردم و ذینفعان باید در صدر قوانین حوزه شهرسازی قرار بگیرد.
وي  همچنین در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم گفت‌وگو با مردم تاکید کرد و گفت : شايد لازم باشد علاوه بر اطلاع‌رساني به مردم درباره  فعاليت‌هاي صورت گرفته، درخصوص برخی موانع بر سر راه برای تحقق وعده‌های داده شده نیر با مردم صادقانه صحبت کنیم تا بدانند ما تلاش كرديم جلوي برخي رخدادهاي ناخوشايند را بگيريم اما توفیقی حاصل نشد.
عارف با بيان اينكه بايد به فكر ارائه برنامه‌هاي راهبردی براي انتخابات مجلس يازدهم باشيم، گفت: متاسفانه  بخشي از سرمايه اجتماعي  به دلایل گوناگون از جمله ناکارآمدی بخش‌هایی از نظام اداری و تصمیم گیری از دست رفته است و بايد به فكر بازگرداندان نشاط به جامعه و بالا بردن سطح مشاركت مردم در همه زمینه‌ها بخصوص در انتخابات باشيم.

افزودن نظر جدید