محمدرضا عارف: استفاده از ظرفیتهای جوانان می‌تواند راه‌گشای بسیاری از نگرانی‌ها و چالش‌های عصر حاضر باشد

دکتر محمدرضا عارف عضو شورای انقلاب قرهنگی در پیامی به همایش آیین‌ها و سنت‌ها که در ترکمن صحرا برگزار شد با بیان اینکه پیام دین مبین اسلام پیام محبت و وحدت انسان‌ها است، تاکید کرد: استفاده از سرمایه‌های انسانی تمامی ایرانیان خصوصا جوانان می‌تواند راه‌گشای بسیاری از نگرانی‌ها، کاستی‌ها و چالش‌های موجود در عصرحاضر باشد.

به گزارش امید متن کامل این پیام به شرح زیر است:

ایران اسلامی به پشتوانه تمّدن و تدّین دیرپای خود به برکت ایستادگی، تلاش و ایثار شهیدان، دانشمندان، ورزشکاران، هنرمندان، فرهیختگان و آحاد ملت بزرگ، خاستگاه شگرف‌ترین حماسه‌ها داشته‌ها و دانسته‌های بشری است و امید به آینده‌ای بهتر دارد.
ملت ایران علی‌رغم اینکه در رنگین‌کمانی از آداب و رسوم، زبان، مذهب، آئین‌ها و باور‌ها که در حین گوناگونی، ذات و هویتی یگانه دارند و با وحدت کامل که شایسته این ملت بزرگ است زندگی می‌کنند همگی لایق کرنش و احترام‌اند.
ایران عزیز ما آکنده از ظرائف و ظرفیت‌هائی است که ژرف اندیشی و توجه به آن در سایه بهره‌گیری از سرمایه‌های انسانی تمامی ایرانیان خصوصا جوانان می‌تواند راه‌گشای بسیاری از نگرانی‌ها، کاستی‌ها و چالش‌های موجود در عصرحاضر باشد.
از دیرباز ترکمنان عزیز در پهنه ایران اسلامی درخششی خاص به فرهنگ و تمدن این سرزمین داده‌اند. بروز و ظهور خلاقیت‌ها و استعدادهای جوانان و تجربه پیران این دیار فضای کشور را عطرآگین کرده است.
همگی می‌دانیم که پیام دین مبین اسلام پیام محبت و وحدت انسان‌ها است و ما مفتخریم پیرو دینی هستیم که بر عقلانیت، دانش و محبت تاکید دارد و ابناء بشر را از هر رنگ و‌نژاد و زبان، برابر می‌داند و امتیازی برای فرد یا گروهی در زندگی دنیوی قائل نیست.
به همین دلیل است که در برافراشتن تمدن ایرانی همه اقوام و نژاد‌ها نقش داشته‌اند و بی‌تردید ترکمنان عزیز که خود دارای فرهنگ نیکو و هنری خجسته و سنت‌هائی زیبا هستند در یکی از والا‌ترین و زیبا‌ترین جایگاه این تمدن قرار دارند.
باتبریک برگزاری این جشن بزرگ و با آرزوی توفیق برای همه دست اندرکاران و شرکت کنندگان در این جشن به ویژه تقدیر از پیشکسوتان عرصه فرهنگ، هنر، ورزش و نخبگان اجتماعی امیدوارم با توفیقات الهی در آینده‌ای نزدیک در جمع صمیمی شما عزیزان حاضر شوم و از خرمن معرفت و جوانمردی شما توشه‌ای برگیرم و از اینجا سلام و ارادت خود را به همه مردم عزیز و خون گرم و متعهد و پرتلاش استان گلستان که سهم بالایی در توسعه و پیشرفت و اعتلای ایران اسلامی داشتند ابلاغ می‌کنم.

محمدرضا عارف

افزودن نظر جدید