محمدرضا عارف:شهرداری تهران درباره اقدامات خود به مردم گزارش دهد/انتخابات سرنوشت سازی پیش رو داریمش

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران از اقدامات شهردار و شورای شهر تهران در راستای حل مسائل و مشکلات جدی پایتخت تقدیر کرد.

به گزارش امیدنامه،دکتر  محمدرضا عارف در آیین افتتاح و بهره برداری از 55 پروژه مدیریت شهری در منطقه ۲۲ ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا(س) و روز مادر اظهار کرد: از مردم تهران به دلیل حضور پرشور در مراسم دهه فجر تشکر می کنم؛ البته این حضور قابل پیش بینی بود زیرا انقلاب برای مردم است. مردم ایران  علی رغم نقدهای به حفی که به عملکرد مسئولان دارد اما حساب نظام و انقلاب را از دولت، مجلس و مسئولین جدا می دانند البته این حضور حماسی مسئولیت پذیری ما را نیز ارتقا می دهد.

وی در مورد انتخابات پیش روی مجلس گفت: جمعه آینده مهم ترین رویداد سال جاری رخ می دهد و مردم یک بار دیگر وفاداری خود را به انقلاب نشان می دهند و امیدواریم حضور پرشوری داشته باشند.
عارف در ادامه در مورد عملکرد شهرداری منطقه ۲۲ گفت: من عادت ندارم در مراسم افتتاحیه پروژه شرکت کنم، اما به عنوان رئیس مجمع شهر تهران در نظر داشتم گزارشی از عملکرد این مجمع ارائه کنم، اما چون در بازه زمانی انتخابات قرار داریم نباید به این حوزه ورود کنم تا شبهه‌ای ایجاد نشود.منطقه ۲۲ امروز تنها یک منطقه نیست، در دهه 70 تفکر بر این بود بخشی از جمعیت تهران به این منطقه سوق داده شود که خوشبختانه امروز با وجود پروژه های مختلف شهری مردم می توانند در این منطقه با امکاناتی با کیفیت عالی ساکن شوند.

وی با اشاره به اولویت های مجمع نمایندگان استان تهران بیان کرد: هدف این مجمع توسعه شهر بود که از اولویت های آن بافت فرسوده، توجه به محیط زیست و ارائه خدمات شهری است. در این زمینه نیز اقدامات خوبی انجام شد.

عارف تصریح کرد: یکی از اقدام‌های خوب مجمع نمایندگان تهران احداث چهار دفتر در شهرستان‌های تهران بود که به ما کمک کرد گامی موثر در مسیر شناخت مشکلات مردم برداریم.

وی  ادامه داد: تصویب لایحه مالیات بر ارزش افزوده گامی در مسیر درآمدزایی شهرداری است که به شهرداری در جهت مدیریت شهر بسیار کمک می‌کند.

عارف ضمن قدردانی از شهردار تهران و شورای اسلامی شهر تهران به دلیل عملکرد مناسب در زمینه ساماندهی مسائل و حل مشکلات جدی شهر، به ویژه ساماندهی بدهی های شهرداری گفت: در حوزه ارائه خدمات نیز شهرداری و شورای شهر باید گزارشی را ارائه دهند تا مردم بدانند چه اقداماتی صورت گرفته است.

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران خاطرنشان کرد:از زمان روی کار آمدن مدیریت شهری جدید در حوزه حمل و نقل گام‌های موثری برداشته شد و یکی از آن‌ها مترو پردیس بود که می‌تواند یک عملکرد موثر در کارنامه مدیریت شهری باشد.

 

افزودن نظر جدید