مجید انصاری: مگر می‌شود تصویر محبوبی را از دل مردم پاک کرد/رسانه‌هایی که به نهادهای حکومت وابسته هستند به اختلاف افکنی مشغولند

معاون پارلمانی دولت یازدهم گفت: برخی زبان به تهمت و دروغ می‌آرایند، وظیفه آحاد مردم و دولت و مجلس است تا از حریم امنیت مردم و چهره نورانی انقلاب و اسلام پاسداری کنند و نگذارند بدخواهان فضای جامعه را آلوده کنند.

به گزارش امید به نقل از یزدان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری پنج شنبه شب در مراسم چهلمین روز از رحلت سرکار خانم سکینه ضیایی همسر مرحوم آیت ا... سید روح ا... خاتمی و مادر حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی در مسجد کوشک نو اردکان با اشاره به ایام بعثت پیامبر اکرم به خصوصیات اخلاقی ایشان اشاره کرد و گفت: اساس گرویدن مردم و حتی مخالفان به اسلام، اخلاق پیامبر بود.

وی افزود: پیامبر در سخت‌ترین شرایط از کوره در نمی‌رفت، هنگام تسلط بر دشمنان، اعلام عفو عمومی می‌کرد و خانه دشمنانش را خانه امن اعلام می‌کرد.

انصاری اضافه کرد: اخلاق و مدارا تا پایان عمر نه تنها شیوه پیامبر، بلکه شیوه امامان معصوم (ع) بود.

حجت الاسلام مجید انصاری در ادامه سخنان خود، یکی از اهداف بعثت پیامبر را مبارزه با اندیشه‌های نادرست و خرافی عنوان و تصریح کرد: ایشان در عصری زندگی می‌کرد که دختران را زنده به گور می‌کردند و به زن ظلم می‌شد، پیامبر آمد و با رفتاری که با حضرت خدیجه و فاطمه الزهرا داشت، به زنان ارزش داد.

وی در عین حال گفت: متاسفانه به گونه‌ای عمل شده که اسلام متهم به نقض حقوق زن شده، در حالیکه از ابتدای آدم تاکنون، زن نقش اساسی در پیشرفت دین داشته است، از هاجر تا آسیه. این افتخار است که همسر فرعون به عنوان یک الگو معرفی می‌شود، حضرت مریم نیز همینطور و حضرت زهرا که الگوی جهانیان است.

این روحانی برجسته ادامه داد: آیین بعثت، آیین خرد و تفکر است و رابطه‌ای با جهل و خرافات ندارد. و از نخستین کلماتی که به پیامبر آموزش داده شده نیز می‌توان این مهم را درک کرد.

معاون پارلمانی دولت تدبیر و امید در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به چهلمین روز از رحلت سرکار خانم ضیایی بیان داشت: امشب سخن از بانویی است که از خود، الگویی با ارزش به نمایش گذاشته است.

وی اضافه کرد: مرحومه سرکار خانم ضیایی با قرآن، با خداوند و با دعا انس داشت. دلسوز مردم بود و به خود بخاطر تندگدستی همسایگان، زحمت می‌داد. او روشنفکر بود، تحلیل سیاسی داشت و درخصوص مسائل جامعه فعالانه نقش ایفا می‌کرد.

مجید انصاری با تاکید بر اینکه جامعه ما به شدت نیازمند الگو در عرصه‌های مختلف است، گفت: بیت امام، بیت خاتمی، بیت صدوقی کانون‌های ارائه ارزش‌های بعثت هستند و بی‌جهت نیست قلم‌های مسموم دشمنان در صدد شکستن جایگاه این الگوهاست.

این شخصیت سیاسی ادامه داد: سایت ها، ماهواره‌ها و تلویزیون‌های خارجی در حال سمپاشی علیه امام راحل که مروج اسلام رحمانی است، هستند و باید در این خصوص هشیار بود.

مجید انصاری همچنین با ترسیم ویژگی‌های شخصیتی آیت ا... خاتمی گفت: ایشان بلحاظ اخلاق نیکو در اوج بود، بلحاظ روشنفکری در اوج بود، برای تامین معاش خود کشاورزی می‌کرد و اهل عرفان کاذب و مرید پروری نبود.

وی افزود: آیت ا... خاتمی مثالی از برکات وجودی پیامبر است و همسرش نیز از تاثیر گرفته از حضرت خدیجه است.

این عضو جامعه روحانیون مبارز با اظهار تاسف از اینکه نقش زن بعنوان مدیر کانون خانواده فراموش شده، گفت: متاسفانه رغبت جوانان به ازدواج و فرزند داشتن هم کم شده و این معضل در خانواده مرفه بیشتر دیده می‌شود.

مجید انصاری بیان داشت: خانم ضیایی اگر هیچ کاری نکرده باشد، تربیت همین هفت فرزند برای او کافی است، فرزندانی که در عرصه‌های مختلف به مردم خدمت کرده‌اند که گل سرسبد آنان، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی است.

معاون امور پارلمانی رئیس جمهور گفت: آقای خاتمی مایه افتخار جامعه روحانیت و مدیریت خرد بنیان و مایه فخر همه کسانی است که به انقلاب عشق می‌ورزند.

حجت الاسلام انصاری گفت: خاتمی توانست چهره‌ای رحمانی از اسلام و ایران در جهان مطرح کند. چهره‌ای که توانست روحانیت اصیل را آنگونه که هست، معرفی کند.

وی تاکید کرد: امروز که غبار کینه‌ها کم و بیش فرو نشسته است و آمار و ارقام خود را نشان می‌دهد، می‌توان گفت یکی از پر افتخار‌ترین دولت‌ها بلحاظ شاخص‌های بهره وری، اقتصادی، فرهنگی، اخلاقی، دیپلماسی فعال و عزت مدارانه، دولت آقای خاتمی بوده است.

معاون رئیس جمهور در پایان سخنان خود با انتقاد از بداخلاقی رسانه‌هایی که از جیب ملت تغذیه می‌شوند، گفت: نباید اجازه داد بر ساحت نورانی الگوهای انقلابی و اسلامی ما غبار کینه بنشیند.

وی گفت: جامعه پیامبر که باید با دشمن مدارا کند، نمی‌تواند زبان خشن، قلم خشن و زبان توهین و قلم افترا و رسانه در خدمت دروغ پراکنی داشته باشد.

مجید انصاری شرایط حساس ایران را یاد آور شد و گفت: کشورهای اطراف در آتش کینه و نفرت می‌سوزند و جهان اسلام در آتش جهالت‌های جدید شعله ور است و جای چهره رحمانی دین و پیامبر خالی است.

وی گفت: امروز مدعیان پیروی پیامبر به جان هم افتاده‌اند و دشمن اسلام عقب نشسته‌اند و تحریک می‌کند. و داعش و امثال داعش که بویی از اسلام نبرده‌اند، هر روز تابلوهایی خشن از اسلام نمایش می‌دهند.

معاون رئیس جمهور در عین حال گفت: ایران، به برکت مکتب اهل بیت و امام راحل و الگوهای انقلاب در امنیت بسر می‌برد ولی دست‌هایی در کار است تا نفرت ایجاد کنند و کینه و دشمنی پخش کنند.

وی تاکید کرد: برخی زبان به تهمت و دروغ می‌آرایند، وظیفه آحاد مردم و دولت و مجلس است تا از حریم امنیت مردم و چهره نورانی انقلاب و اسلام پاسداری کنند و نگذارند بدخواهان فضای جامعه را آلوده کنند.

انصاری با اشاره به نامگذاری سالجاری به «همدلی و همزبانی میان دولت و ملت» گفت: حداقل رسانه‌هایی که وابسته به نهادهای حکومت هستند و از جیب ملت تغذیه می‌شوند، چرا بر خلاف این سیاست همچنان به اختلاف افکنی مشغول‌اند؟

عضو مجمع روحانیون مبارز اضافه کرد: باید دانست این‌ها فایده‌ای نمی‌برند، چراکه مگر می‌شود تصویر محبوبی را از دل مردم پاک کرد؟ مگر می‌شود با غبارافکنی بر ساحت نور، تردید ایجاد کرد؟! و جلوی نور را گرفت؟!

معاون پارلمانی دولت در پایان با تاکید بر اینکه نباید این بداخلاقی‌ها در جامعه باشد، گفت: امام راحل، خاتمی‌ها، صدوقی‌ها، خدیجه ثقفی‌ها و سکینه ضیایی‌ها برای این انقلاب خون دل خورده‌اند و شهید‌ها برای حراست از انقلاب تقدیم شده‌است.

گفتنی است این مراسم با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی، بیت خاتمی و صدوقی، استاندار یزد، حجت الاسلام و المسلمین معزالدینی امام جمعه موقت یزد، علی اکبر اولیاء، سید عباس پاکنژاد، محمد علی آهنگران، احمد مسجدجامعی، حجت الاسلام محمد صدوقی، معاون سیاسی استاندار، فرمانداران خاتم، بافق، یزد و اردکان و جمعی از علاقمندان برگزار شد.

افزودن نظر جدید