مجمع زنان اصلاح طلب: باید به بی مهری به اصول قانون اساسی پایان داد

مجمع زنان اصلاح طلب در بیانیه‌ای به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ضمن انتقاد از بی‌توجه ای به برخی اصول قانون اساسی تاکید کرد: - قانون اساسی میثاق عمومی کشور است و افراد فارغ از قوم و جنس و طبقه اقتصادی مکلف به همراهی به این میثاق ملی دارند.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی امید،،متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:
سی و ششمین بهار انقلاب را با سرود  جاودانه استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی چشن می گیریم تا درکنار یاد رشادت ها ، فداکاری ها و دل تنگی از برای ازدست دادن خواهران و برادرانمان بانگ شکوه و عظمت و بزرگی ایران اسلامی را فریاد براوریم .
دراین بهار که بار دیگر تاریخ انقلاب را ورق می زنیم  و در لابه لای برگ های آن تصاویر شهدا و جانبازان که زینت بخش آرمان های بلند آن است را مشاهده می کنیم ؛تلاش داریم ،در تجدید پیمان با اهداف آن ها کوشا تر و جدی تر باشیم  . و میثاق به جای مانده از همه آن روزهای بزرگ و تحول آفرین را با جان دل پاس بداریم !. مردم بزرگ وار و بلند همت ایران به روشنی می دانند که انقلاب یک حرکت فرهنگی – اجتماعی اصیل برای بازخوانی نیازها و خواسته های دور مانده نسل های گوناگون این کشور بوده که بلندترین آن ها آزادی بود .
مردمی که از ستم نظام شاهنشاهی به ستوه آمده بودند با فریاد آزادی خواهی رهبر کبیر انقلاب هم صدا شدند تا با به زیر کشیدن پلشتی ها و ظلم ها راه روشنایی و آزادی و مردم سالاری را بگشایند . آنان به روشنی می دانستند که انقلاب شان در پرتو انوار خون شهدا به ثمر نشسته لذا برای نگه داشت آرمان شهدا هم چنان بر سر پیمان خود ایستاده اند تا نقش زندگی را بر دیوارهای قلب این مردم جاودانه کنند . این مردم به روشنی می دانند که هم صدایی و هم دستی زنان و مردان این سرزمین توانست کاخ ظلم را به زیر کشد و گرنه نه مردا ن به تنهایی قادر به ایجاد چنین حرکتی سترگ بودند و نه زنان به تنهایی !این تصویر مشترک تاریخ کشور ماست که امروز باید سردر همه نهادهای فرهنگی و اجتماعی و سیاسی و اقتصادی نصب شود که انقلاب حاصل تلاش زنان شجاع و هوشمند و مردان مقاوم و نیرومند بود !
ازاین رو ست که می توان با اتکا به میثاق مشترک این کشور یعنی قانون اساسی هم چنان پایمردای زنان  مردان را تداوم بخشید و در سال روز انقلاب کبیر 22 بهمن آن را به همه بخش ها انتشار داد !
در این میان توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری نیز که همواره تاکید به قانون به ویژه میثاق اصلی که همان قانون اساسی کشور است ،جهت دهنده بزرگی برای تداوم اهداف انقلاب است.
رهبری با شاخص دانستن مواد قانون اساسی کشور در طول این سال ها همواره بر سه هدف ارزش مند آن یعنی استقلال و آزادی و جمهوریت نظام تمرکز داشته اند . قانون اساسی که میراث آن همه رشادت و بزرگی ملت بزرگ ایران است درطول سه دهه گذشته در برخی موارد مورد کم مهری برخی قرار گرفته که دراین روزهای یاد و خاطره باید به پایان بی مهری و کم لطفی در برخی مواد آن رسید .میثاقی که خون بهای شهدا و رنج نامه زندانیان چند دهه قبل از انقلاب بزرگ ایران را همراه دارد ، می باید که در پرتو درایت و هوشمندی مردم تک تک مواد آن به اجرا گذاشته شود و در آغوش قوانین اجرایی جامه عمل بپوشد .موادی چون حقوق ملت که از گرانبها ترین شاخص های مردم سالاری دینی در این قانون است .
از این رو مجمع زنان اصلاح طلب دراین روز های بزرگ بر موارد زیر تاکید دارد :
- قانون اساسی میثاق عمومی کشور است و افراد فارغ از قوم و جنس و طبقه اقتصادی مکلف به همراهی به این میثاق ملی دارند
- مناقع ملی اولویت اول همه جریانات سیاسی اعم از متصدیان قدرت و غیر آن است .
- قدرت اصلی در دست مردم است پس هرکس برای مردم کار کند و به حقوق مردم وفادر باشد یقینا در کنار قدرت آن ها قرار خواهد داشت
- زنان به عنوان یکی از محورهای اصلی انقلا ب امروز با به دست آوردن تجارب گرانقدر در حوزه های گوناگون قادرند سهم بزرگی در شکوفایی کشور ایفا کنند از این رو ضروری است برنامه ریزان و تصمیم سازان با بهره گیری از توان این بخش بزر گ جامعه روند توسعه کشور را بیش از این به تاخیر نیندازند
- مهمترین مبنای تحول کشور پذیرش حقوق دیگری و احترام به قانون است از این رو ضروری است که با تجارب دو دوره گذشته ریاست جمهوری تدبیر کشور بر مبنای احترام به همه دیدگاه های کشور شکل بگیرد .
در این میان مجمع زنان اصلاح طلب در سال روز پیروزی انقلاب با بزرگ داشت دهه مبارک فجر ضمن تجلیل از مقام شامخ و بزرگ شهدا و امام شهدا وزنان قهرمان و شجاع و هوشمند این کشور ازهمه هم میهنان به ویژه زنان قهرمان دعوت به عمل می آورد تا در راه پیمایی بزرگ 22 بهمن ضمن حضور فعال با تجدید عهدی دیگر شعارهای جاودانه انقلاب را برای تداوم جمهوریت نظام و اسلامیت آن پاس بداریم .
زنده و جاوید باد یا دو خاطره شهدا
پاینده با جمهوری اسلامی
برقرار باد پرچم آزادی و استقلال ایران
مجمع زنان اصلاح طلب

افزودن نظر جدید