مجادله کیهان با عضو سابق شورای سردبیری خود بر سر اصلاح طلب یا اصولگرا بودن خبرآنلاین

در حالی که چندی پیش روزنامه کیهان در خبری خبرگزاری خبرآنلاین را رسانه اصلاح طلب قلمداد کرد،محمد مهاجری عضو سابق شورای سردبیری کیهان و قائم مقام مدیرمسئول خبرآنلاین در جوابیه‌ای به این روزنامه گفت که رسانه اش اصولگراست نه اصلاح طلب.

به گزارش امید،در جوابیه قائم مقام مدیرمسئول خبرآنلاین(رسانه نزدیک به علی لاریجانی) به روزنامه کیهان آمده است:«خبر آنلاین همان‌گونه که در شناسنامه خود از ابتدای تاسیس تاکید کرده رسانه‌ای اصولگراست و اصول مشترک جبهه اصولگرایان را اعتقاد و التزام به اسلام، انقلاب، نظام، امام و رهبری می‌داند.
هر جریان یا فردی که به این اصول واقعاً معتقد و ملتزم باشد و قرائت او از این اصول براساس قرائت رهبری باشد، اصولگراست، هر چند در سایر مسائل دارای سلوک، نظرات و سلیقه‌های متفاوت باشد.
طبیعی است طبق این قرائت، رفتارهایی چون ناسزاگویی، تهمت زدن، اهانت، هتک حرمت و آبروی افراد، پرونده‌سازی و بدخلقی رسانه‌ای را (که شیوه‌های افراطی و به دور از اخلاق دینی و انسانی است) در چارچوب اصولگرایی نمی‌داند و از آنها برائت می‌جوید.
از سوی دیگر، خبر آنلاین، پرده‌پوشی و کتمان انتقاد به دستگاه‌های کشور را (حتی آنهایی که توسط اصولگرایان اداره می‌شوند) روا نمی‌داند و تمجید بی‌مبنا را که متاسفانه برخی رسانه‌های اصولگرا از دولت‌های نهم و دهم انجام دادند مصداق تعصب جاهلی قلمداد می‌کند. از همین روی، در مورد دولت یازدهم به پیروی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب، سیاست حمایتی و در عین حال انتقادی را پی گرفته است. موارد متعددی از انتقادات خبر آنلاین به دولت یازدهم که در روزنامه کیهان انتشار یافته اثبات‌کننده این مدعاست.»

از سوی دیگر کیهان در ذیل این جوابیه نوشت:«هر چند کیهان از گسترش دایره اعضای جبهه اصولگرایی خوشحال می‌شود اما منطقاً اصولگرایی به‌عنوان پایبندی به نظام و انقلاب و امام و رهبری چهارچوبی دارد که با نقیض آن قابل جمع نیست. به‌عنوان مثال شرط پایبندی به امام و رهبری و نظام و انقلاب مرزبندی صریح با سران فتنه سال 1388 است که ضمن آن به اصل اسلام و امام و رهبری و حتی ساحت امام حسین(ع) جسارت شد. متاسفانه و به‌عنوان یک مثال روشن خبر آنلاین بدون کمترین موضع‌گیری، بارها به ترویج خاتمی که از عوامل تکوین فتنه و آشوب 88 می‌باشد، پرداخته است. البته هنوز هم می‌توان امیدوار بود این سایت صراحتاً با مدعیان تقلب 11 میلیونی که در محافل خصوصی تصریح کردند باور ندارند چنین تقلبی شده، مرزبندی کند و به جای این خط قرمز اصلی که تصریح رهبر معظم انقلاب است، به القای اختلاف میان طیف‌های اصولگرا نپردازد و مثلاً مسايل را به عملیات روانی موافق و مخالف جبهه پایداری فرو نکاهد. ضمناً جای سؤال است که برخی همکاران رسانه‌های اصلاح‌طلب با حفظ موضع در سایت مدعی اصولگرایی چه می‌کنند؟ »

افزودن نظر جدید