لاریجانی، باهنر و ابوترابی رییس و نواب رییس مجلس شدند

علی لاریجانی برای هشتمین سال پیاپی رئیس مجلس شد.

به گزارش امید به نقل از ایسنا، علی لاریجانی با 205 رأی از مجموع 263 رأی مأخوذه در آخرین سال مجلس نهم مجدداً بر کرسی ریاست تکیه زد.

روح‌الله حسینیان نماینده تهران نیز کاندیدای دیگر مجلس بود که او 36 رأی را کسب کرد.

لاریجانی پس از انتخاب مجدد به عنوان رئیس مجلس با تشکر از نمایندگان، گفت: از اعتماد مجدد شما تشکر می‌کنم و امیدوارم بتوانم در انجام وظایف محوله در حوزه کلان و امور مربوط به مردم با حمایت شما گام‌های خوبی بردارم.

وی از ابتدای ورود به مجلس از ابتدای دوره هشتم تا سال پایانی دوره نهم، رئیس مجلس بوده است.

 

ابوترابی و باهنر به عنوان نواب مجلس انتخاب شدند

محمدحسن ابوترابی فرد و محمدرضا باهنر با رأی مجلس به عنوان نواب انتخاب شدند.

 

بر اساس این گزارش، لاریجانی در این‌باره اظهار کرد: از میان 264 رأی اخذ شده، ‌با 11 رأی سفید، ‌محمدحسن ابوترابی فرد 231 رأی و محمدرضا باهنر با 192 رأی به عنوان نواب انتخاب شدند.

 

لاریجانی همچنین بیان کرد: آرزوی توفیق برای برای این دو نفر را داریم.

بر همین اساس حجت الاسلام ابوترابی فرد و باهنر برای چهارمین سال پیاپی در دوره نهم مجلس به عنوان نایب اول و دوم انتخاب شدند.

مصری، ‌شریف حسینی و عاشوری ناظرین مجلس شدند

در ادامه رسیدگی به انتخابات اعضای هیأت رئیسه مجلس برای دوره نهم از میان 265 رأی اخذ شده، عبدالرضا مصری 161 رأی، سیدشریف حسینی 160 رأی و محمد عاشوری با 153 رأی به عنوان ناظرین مجلس برای چهارمین سال مجلس نهم انتخاب شدند.

دبیران مجلس مشخص شدند

از نمایندگان کاندید شده برای پست دبیری محمدحسین فرهنگی با 207 رأی، ضرغام صادقی با 153 رأی، ‌مهرداد بذرپاش با 150 رأی، علیرضا منادی 145 رأی، احمدرضا دستغیب 149 رأی و محمد دهقان با 136 به عنوان دبیران مجلس در سال چهارم انتخاب شدند.

تنها تغییر اتفاق افتاده در جمع دبیران حذف حجت الإسلام والمسلمین حسین سبحانی نیا و انتخاب احمدرضا دستغیب است.

افزودن نظر جدید