كتابي كه براي ماه رمضان توصيه مي شود

«کتاب سری از عشق»، که توسط «موسسه فرهنگی مطالعاتی شمس‌الشموس» تدوین شده، مجموعه سخنرانی‌های حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی نجفی یزدی که اکثر آنها در باب دعا و توحید است و تأثیر نورانیت این شب‌های پربرکت در فضای روحانی کلام پربار ایشان مشهود است.

به گزارش امید، دلدادگان حضرت دوست چه شبها و روزها با کلماتی که از قافله‌سالاران راه عشق آموخته‌اند، خدا را خوانده‌اند و صدا زده‌اند. از جمله این کلمات ناب، دعاهای کوتاه و آسمانی روزهای ماه مبارک رمضان است که از ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) صادر شده است. این دعاها گرچه کوتاهند اما وقتی در بیان عارفی عامل جاری می‌شود آنگاه می‌بینی چگونه با هر فراز گویی رمزی گشوده می‌شود.

در و دیوار مسجد قندی تهران نیمه شب‌های پر برکت ماه مبارک رمضان سال 1409 هجری قمری را در خاطر دارد که چگونه معارفی عمیق از روح بلند و متعالی عارف بزرگ، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی نجفی یزدی رحمة الله علیه در قالب الفاظ و کلمات و در حد درک مستمعین تنزل می‌یافت تا ماه آنان را نو کند و رمضانی دیگر برای آنان رقم زند.

«کتاب سری از عشق»، که توسط «موسسه فرهنگی مطالعاتی شمس‌الشموس» تدوین شده، مجموعه سخنرانی‌های آن عارف وارسته است که اکثر آنها در باب دعا و توحید است و تأثیر نورانیت این شب‌های پربرکت در فضای روحانی کلام پربار ایشان مشهود است.

آن بزرگوار که خود به تصریح استاد گرانقدرش آیت‌الله سید اسماعیل شفیعی(ره) «در توحید به اجتهاد رسیده بود»، غالبا سخنانش را با بحث توحیدی سنگینی شروع می‌کرد. می‌فرمود: «بدون توحید نمی‌توانم شروع کنم. تا دلم آباد نشود، نمی‌توانم چیزی به شما بدهم. شما هم فکر نکنید حرف‌های توحیدی را متوجه نمی‌شوید. حرفِ توحید لفظ نیست، با فطرت و قلب سر وکار دارد، مثل بذری در دل می‌نشیند و بعدا خودش شکوفا می‌شود.»

مطالعه اين كتاب در اين شب‌هاي مبارك كه موسم دعا و بهار نيايش است، مي تواند افقي تازه پيش روي خوانندگان بگشايد و ماه مبارك رمضان و به‌ويژه ليالي قدر را بر آنان مبارك‌تر گرداند.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید