فیلم-روایت ترامپ از چگونگی مرگ ابوبکر بغدادی

رئیس جمهور آمریکا در نشستی خبری به هلاکت رسیدن ابوبکر بغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش را تایید کرد.

دانلود

به گزارش امیدنامه، به نقل از شبکه اسکای نیوز، دونالد ترامپ، رئیس  جمهور آمریکا در سخنانی گفت: کشتن و بازداشت البغدادی از اولویت‌های اصلی آمریکا بود.  آمریکا عملیات بزرگی را در شمال غرب سوریه انجام داد که عملیات موفقی بود و این عملیات را با موفقیت به پایان رساند.

ما ۱۰۰ درصد حکومت داعش را نابود کردیم. ما به پیگرد تروریست‌ها ادامه می‌دهیم. داعش از بدترین گروه‌های تروریستی در تاریخ جهان است. کشته شدن حمزه بن لادن و البغدادی نشان می‌دهد که دست‌های آمریکا دراز است و هیچ داعشی در منطقه از تعقیب ما در منطقه در امان نخواهد بود.

ترامپ بار دیگر گفت: او مرده است و این برای ما یک افتخار و موفقیت بزرگ است. هیچ نیروی آمریکایی در این عملیات کشته نشد، من از نیرو‌های سوریه دموکراتیک به خاطر حمایتهاشان تشکر میکنم، این عملیات بسیار سختی بود.

همچنین از همکاری‌های اطلاعاتی موفق تشکر می‌کنم، دوست دارم از تفنگداران دریایی که در این عملیات شبانه کمک کردند و از ژنرال مارک میلی نیز تشکر کنم. دیشب شبی مهم برای آمریکا بود. البغدادی مثل یک ترسو کشته شد او فرار می‌کرد و گریه می‌کرد، البغدادی مثل یک سگ و یک ترسو کشته شد. همه طرفدارانش بدانند که او مثل یک ترسو کشته شد نه یک قهرمان. برخی از کسانی که درکنار البغدادی جنگیده بودند خود را تسلیم کردند و در حال حاضر بازداشت هستند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در نشستی خبری نحوه کشته شدن ابوبکر بغدادی را شرح داد.

افزودن نظر جدید