فوت 4 بیمار دیالیزی در خوزستان ناشی از عفونت گوارشی است

مدیر کل نظارت و اعتبار بخشی وزارت بهداشت گفت: احتمالاً فوت چهار بیمار دیالیزی در استان خوزستان مربوط به عفونت گوارشی بوده و انتقال عفونت مربوط به دستگاه‌ها و روند دیالیز نیست.

به گزارش امیدنامه به نقل از آنا، محمد حسین میردهقان، مدیر کل نظارت و اعتبار بخشی وزارت بهداشت در مورد روند پیگیری پرونده چهار بیمار دیالیزی فوت شده در استان خوزستان اظهار کرد: پیرو خبر منتشر شده در شبکه های اجتماعی و خبرگزاری‌ها مبنی بر فوت بیماران دیالیزی در بیمارستان سینا اهواز تیم ویژه وزارت بهداشت جهت بررسی زوایای این رخداد در روز گذشته به سرپرستی مدیر کل نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان به اهواز اعزام شد.

میردهقان گفت: طی بررسی پرونده‌‌ها و جلسات کارشناسی ویژه با نمایندگان مجلس، پزشکان و کادر درمان که تا ساعت چهار بامداد به طول انجامید، بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد انتقال عفونت مربوط به دستگاه‌ها و روند دیالیز نبوده و احتمالاً مربوط به عفونت گوارشی است.

وی افزود: چگونگی انتقال عفونت در دست بررسی است و بررسی‌های کارشناسی پزشکی و خدماتی با حضور کارشناسان وزارت بهداشت ادامه دارد، همچنین برای جلوگیری از موارد مشابه تصمیمات مدیریتی و کارشناسی اتخاذ شد. هنوز تیم کارشناسی اعزامی وزارت بهداشت در بیمارستان سینا جهت بررسی عامل عفونت، مستقر است.

میردهقان همچنین ضمن اظهار تاسف و تسلیت به دنبال درگذشت چهار تن از هموطنان به دنبال مسمومیت، از چهار بیمار مبتلا به مسمومیت بستری در بیمارستان عیادت و روند درمان آنها را مورد ارزیابی قرار داد. همچنین پرونده های بیماران فوتی و بستری توسط ایشان و تیم همراه مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش آنا،‌ در حالی که سخنگوی وزارت بهداشت پیش از این تعداد فوتی‌های این حادثه را سه نفر اعلام کرده بود اما معاونت درمان دقایقی پیش فوت 4 بیمار دیالیزی در استان خوزستان را تایید کرد. البته غلامرضا شریعتی،‌ استاندار خوزستان نیز در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها با تأیید مرگ چهار بیمار دیالیزی در بیمارستان‌های گلستان و سینا گفت: دو بیمار دیگر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

همچنین ایرج حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت صبح امروز به آنا گفته بود احتمال می‌رود این افراد به عفونت روده‌ای مبتلا شده باشند که نتیجه آزمایش‌ها و علت اصلی فوت تا عصر امروز مشخص می‌شود.

براساس این گزارش،‌ روز چهارشنبه هفته گذشته سه بیمار دیالیزی در بیمارستان سینا شهرستان کارون پس از دیالیز جان خود را از دست دادند.

 

افزودن نظر جدید