فرامرزیان:بیشتر تصمیم‌گیری‌ها برای نهایی کردن لیست اصلاح‌طلبان با مدیریت کمالی انجام می‌شد

دبیر شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان تاکید کرد:وقتی دور یک میز می‌نشینیم و به توافقی متعهد می‌شویم همه باید به رای نهایی احترام بگذاریم.

به گزارش امیدنامه ،ژاله فرامرزیان در نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره تعلل اصلاح‌طلبان نسبت به انتشار و توزیع اقلام تبلیغاتی اصلاح‌طلبان برای انتخابات شوراها و این‌که باتوجه به بالاگرفتن انتقادها از درون جریان اصلاحات این گمانه تقویت شده که این جریان سیاسی هنوز به تصمیم نهایی نرسیده، گفت: جریان اصلاح‌طلب مسائل خاص خود را دارد. همان‌طور که آقای مرعشی تاکید کردند آقای معروف صمدی در لیست ما بود و تلاش کردیم ایشان در فهرست باقی بماند اما تا روز جمعه بعدازظهر وضعیت تایید صلاحیتش مشخص نبود و همین‌طور یکی دیگر از اعضای فعلی فهرست نیز با مشکلی مشابه روبرو بود و حتی تا روز شنبه ظهر کد تایید صلاحیت این کاندیدا اعلام نمی‌شد.

او گفت: به هر حال ما خود را به حمایت از اعضای فهرست‌مان متعهد می‌دانیم و علت تعلل ما در ارائه لیست صرفاً مربوط به حفظ حقوق افرادی بود که رای آورده بودند و ما خود را ملزم به رعایت حقوق این افراد می‌دانیم.

دبیر هیات رییسه شورایعالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان همچنین در واکنش به بخش دوم این سوال درباره انتقادهای مطرح شده، اعلام کرد: کمیته غربالگری متشکل از ۵ عضو هیات رییسه شورایعالی و ۲ نفر نیز از اعضای شورایعالی بود که بر این اساس آقایان حسین کمالی، حجت‌الاسلام موسوی لاری، مبلغ، گرامی‌مقدم، محمود صادقی و بنده و همچنین خانم دکتر کولایی عضو این کمیته بودیم و مجموعه تصمیمات بعد و حتی قبل از انتخاب ۱۵۰ نفر زیرنظر این کمیته انجام شد و بیشتر جلسات و تصمیم‌گیری‌ها نیز با مدیریت آقای کمالی انجام شد. بنابراین وقتی دور یک میز می‌نشینیم و به توافقی متعهد می‌شویم همه باید به رای نهایی احترام بگذاریم.

او گفت: باوجود این‌که وقتی دوستان فرم را پر کردند به ما تعهد دادند، ما به این بسنده نکرده و هنگامی که به فهرست ۱۵۰ نفره رسیدیم، انتخاب را به خود افراد واگذار کردیم که خودشان نپذیرفتند. فکر نمی‌کنم می‌توانستیم از این دموکراتیک‌تر عمل کنیم و به نظر می‌رسد این گام‌ها، گام‌های ارزشمند توسعه‌یافتگی است که هزینه‌های بسیاری دارد و باید این هزینه‌ها را بپردازیم.

فرامرزیان تصریح کرد: ما لیست خود را منتشر کردیم. روزنامه‌های رسمی از دو روز پیش لیست را تبلیغ می‌کنند و همچنین در سایت و کانال تلگرامی و شبکه‌های مجازی لیست منتشر شده و درمورد تبلیغات خیابانی هم باید بگویم وضعیت مالی ما مثل دوستان دیگر آن‌چنان خوب نیست و علاوه بر آن ضرورتی هم برای هزینه کردن گسترده نداریم. به هر حال ما همچون دیگر جریان‌ها دسترسی مالی گسترده برای تبلیغات نداریم و آن‌چنان به منابع قدرت و ثروت دسترسی نداریم و این تبلیغات شروع شده و بخشی از تبلیغات آغاز شده و امیدواریم طی روزهای آینده اطلاع‌رسانی لازم را داشته باشیم.

او خاطرنشان کرد: البته ما تمهیدات لازم را اندیشیده‌ایم و این‌که می‌گویم منابع مالی کافی نداریم منظور این است که قرار نیست اصراف کنیم و سطح شهر را با کاغذهای تبلیغاتی بپوشانیم. از طرفی چاپ بنر و عکس‌های بزرگ بنابر قانون تبلیغات خلاف است و بنا داریم اقدام خلاف قانون انجام بدهیم. اما چاپ تراکت‌های کف‌دستی جزء برنامه‌های ما است و این اقدام را از روز گذشته آغاز کردیم و ان‌شاءالله این تراکت‌ها به تعداد لازم طی روزهای آینده چاپ و توزیع خواهد شد. به این اعتبار ما تبلیغات خود را از ظهر روز شنبه و پس از اعلام کد تایید صلاحیت آخرین عضو لیست، آغاز کردیم.

افزودن نظر جدید