غوغا در مجلس بر سر سی‌اف‌تی/ فلاحت‌پیشه: باید حق بدی آب و هوا به ما بدهند

فلاحت‌پیشه خطاب به دهقان: اولا توهین به کمیسیون نکنید در ثانی نوار ضبط شده جلسه وجود دارد و هیچ ایرادی به این جلسه وارد نیست.

به گزارش اميدنامه به نقل از خبرآنلاين، در نشست علنی امروز مجلس نوبت به بررسی ایرادات شورای نگهبان درباره لایحه الحاق به کنوانسیون بین‌المللی منع تامین مالی تروریسم یا همان  cft رسید. در این جلسه بار دیگر فضا با میدان‌داری منتقدان این لایحه متشنج شد. محمد دهقان نماینده اصولگرای مجلس در مقام مخالف، تصویب این لایحه را در کمیسیون امنیت ملی بر خلاف قانون دانست و گفت این کمیسیون حدنصاب را نداشت و این لایحه را تصویب کرد.

میکروفن فلاحت‌پیشه که در پاسخ به دهقان روشن شد در حالی بود که فریادهای اعتراض و تذکر نمایندگان مخالفت cft به اوج رسیده بود. فلاحت‌پیشه در ابتدای صحبتش و واکنش به این سر و صداها خطاب به لاریجانی گفت باید به ما حق بدی آب و هوا بدهند. 

او ادامه داد: با تشکر از آقای دهقان اولا توهین به کمیسیون نکنید. نوار ضبط شده جلسه وجود دارد و هیچ ایرادی به این جلسه وارد نیست. 

فلاحت پیشه خطاب به دهقان گفت: شما ایراد دیگری هم به کمیسیون گرفتید و آن اینکه کدخدایی در آن جلسه گفته است این لایحه بر خلاف منافع ملی است اما شما با وجود آن این را تصویب کرده‌اید، در اینجا باید بگویم آنچه مطرح می‌کنم عین جملات آقای کدخدایی است. ایشان گفت« شورای نگهبان گفته است در صورت عدم رفع ایرادات موجود این لایحه برخلاف منافع ملی است»  اما این کار صورت گرفت به صورت اجماعی هم صورت گرفت. همه دوستان حاضر بودند. حتی آقای شاهرودی به آقای لاریجانی نامه نوشتند و دو نفر را به کارگروه معرفی کردند و در یک نشست به یک اجماع رسیدند. 

افزودن نظر جدید